Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС: МОДЕЛІ СУБ'ЄКТИВНОГО СПРИЙНЯТТЯ

Загрузка...

СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС: МОДЕЛІ СУБ'ЄКТИВНОГО СПРИЙНЯТТЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС: МОДЕЛІ СУБ'ЄКТИВНОГО СПРИЙНЯТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,62 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОНДАРЕНКО-БРІНЬ ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 130.1+141.2
СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС: МОДЕЛІ СУБ'ЄКТИВНОГО СПРИЙНЯТТЯ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк-2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України, місто Донецьк
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Андрєєва Тетяна Олександрівна, Донецький національний університет, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Култаєва Марія Дмитрівна, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, завідувач кафедри філософії;
кандидат філософських наук,
Борисова Зоя Олександрівна, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Тугана-Барановського, доцент кафедри філософських наук.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 15 червня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83 , м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83 , м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 12 травня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
доцент М.І.Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема часу – одна з найбільш дискусійних як у вітчизняній, так і в зарубіжній філософській літературі. Така зацікавленість значною мірою пояснюється тим, що, будучи однією з ґрунтовних категорій філософії, час разом із простором, рухом, відношенням, мірою тощо конституює базис будь-якої світоглядної системи і тому цілком може бути включений як універсальний критерій при дослідженні ментальностей.
Осмислення часу має важливе значення як для соціальної філософії, так і для філософії історії. Загострення уваги на універсальних темпоральних стереотипах продиктована, зокрема, змінами у сучасному соціумі, а саме тими трансформаціями, які виявляють поступове наближення різних культур, і, відповідно, поява великої кількості культурних універсалій, широкої палітри національно забарвлених, а також різноманітних марґінальних духовних феноменів.
Крім того, соціально-філософський аналіз відчуттів, переживань і уявлень часу сприяє більш повному і глибокому дослідженню структур свідомості. Він дозволяє наблизитися до розуміння сучасною людиною самої себе і світу у цілому, а також виокремити деякі маловивчені сторони людської свідомості і принципи її функціонування.
Проблема сприйняття і осмислення часу – це ще і проблема ціннісної інтерпретації людиною свого життя, яка тісно пов’язана з аксіологічною і гносеологічною сторонами людського існування, і яка піднімає питання самореалізації і духовного становлення особистості.
У зв’язку із глобальними цивілізаційними змінами останніх десятиліть (техногенними і політичними процесами) гостро постає проблема адаптивності щодо суб’єктивного часу Іншого, що змушує шукати шляхи діалогу двох суб’єктивностей, можливі компроміси у їх стосунках.
В умовах кардинальних змін на Україні з феноменом суб’єктивного сприйняття часу відбуваються істотні зміни, він набуває нових якісних ознак, що актуалізує соціально-філософське вивчення цього феномена.
Стан наукової розробки проблеми.
Філософські дослідження проблеми часу проводилися в різних аспектах. У сучасній науці закріпилося уявлення про дві основні концепції часу – циклічної і лінійної. Їх докладну характеристику і еволюцію сприйняття часу від циклічного до лінійного описали Є.І. Головаха, О.О. Кроник, М.О. Парнюк і І.В. Огородник.
Проблема становлення категорії часу розглянута в монографіях А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНИЙ ЧАС: МОДЕЛІ СУБ'ЄКТИВНОГО СПРИЙНЯТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок