Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Черниш Ірина Володимирівна
УДК 504.06, 330.15
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
ХЛОБИСТОВ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу сталого розвитку та екологічної безпеки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри управління;
кандидат економічних наук
Волошин Сергій Миколайович,
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи,
заступник начальника управління прогнозування.
Провідна установа:
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, відділ економічного регулювання природокористування, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 5 ” червня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Дейнеко Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не зважаючи на зниження антропогенного навантаження на навколишнє середовище протягом 90-х років минулого століття, не відбулося принципових позитивних змін у забезпеченні екологічної безпеки населення та території України. Залишається ще доволі високим рівень забруднення атмосферного повітря, поверхневих та ґрунтових вод, а також земельних ресурсів. Природоохоронне законодавство та нормативно-правова база постійно вдосконалюються і висувають все жорсткіші вимоги до основних забруднювачів навколишнього середовища.
Курс України на європейську інтеграцію вимагає узгодження національних екологічних процедур з відповідними міжнародними стандартами. В Україні з початку 1998 р. введені в дію державні стандарти ДСТУ ISO 14000, які регулюють розробку та реєстрацією системи управління навколишнім середовищем. Науковому дослідженню функціонування системи екоменеджменту в міжнародній практиці та рекомендаціям щодо запровадження її аналога в українських умовах присвячені роботи таких вчених як Балацький О.Ф., Буркинський Б.В., Веклич О.О., Волошин С.М., Галушкіна Т.П., Гринів Л.Т., Данилишин Б.М., Дорогунцов С.І., Мельник Л.Г., Міщенко В.С., Недін І.В., Теліженко О.М., Трофіменко М.О., Харічков С.К., Хлобистов Є.В., Шостак Л.Б., Шевчук В.Я. та ін.
Слід також констатувати обмеженість наукової уваги до оцінки впливу проекту на навколишнє середовище в тому вигляді, як означена процедура застосовується в міжнародній практиці. Проведені дослідження не торкаються питань фінансово-економічного аналізу проекту в межах цієї процедури. На даний час в державі відсутня широка практика застосування введеного в дію у 2004р. Закону України „Про екологічний аудит” як інструменту екологічної політики підприємства. Причинами цього ми вважаємо недостатню вивченість економічної доцільності та недосконалий механізм фінансування екоаудиту, обмежену кількість відповідних фахівців, а також відсутність адаптованих методик його проведення.
Таким чином, наукова актуальність дисертаційної роботи зумовлена необхідністю наближення природоохоронної діяльності промислових підприємств України до міжнародних вимог в межах чинного нормативно-правового поля.
Наведені вище міркування обумовили вибір теми дисертаційної роботи, визначили мету і завдання, які потребують вирішення, окреслили основні напрями дослідження і підтверджують її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок