Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ СТРУКТУРНО-ОПТИМІЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

СИНТЕЗ СТРУКТУРНО-ОПТИМІЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

Назва:
СИНТЕЗ СТРУКТУРНО-ОПТИМІЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Вечур Олександр Володимирович
УДК 681.5.015.2
СИНТЕЗ СТРУКТУРНО-ОПТИМІЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник –
доктор технічних наук, професор Бондаренко Михайло Федорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Тевяшев Андрій Дмитрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри прикладної математики;
кандидат технічних наук, доцент Голоскоков Олександр Євгенович, Національний технічний університет “Харківській політехнічний інститут”, професор кафедри автоматизованих систем управління.
Провідна установа – | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 25.05.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, за адресою 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий 25.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із важливих напрямків підвищення ефективності стабілізуючого керування є синтез і розробка систем автоматичного регулювання зі мінімальним часом установлення, тобто фінітних систем регулювання. До теперішнього часу основні результати в побудові фінітного керування отримані в класі програмних керувань. До синтезу стабілізуючого фінітного керування є ряд підходів, що приводять до нереалізованих на практиці регуляторів. Причина нереалізованості криється в тому, що в міру наближення до положення рівноваги або коефіцієнти підсилення починають безмежно зростати, або положення рівноваги вироджується в статично негрубу точку. Останнє характеризується тим, що при накладенні на фазові змінні перешкод виміру з як завгодно малою дисперсією в малому околі початку координат керування перестає бути обмеженою функцією. Зазначені недоліки пов'язані з тим, що на початку координат обертаються в нуль знаменники дробів в аналітичній формулі регулятора, тобто виникає сингулярність.
Як відомо, основна мета задачі регулювання – приведення та встановлення системи до заданої точки. У моделях регулювання за безкінечний час, що засновані на концепції усталеності руху, ця задача знайшла своє наближене рішення. Незважаючи на простоту синтезу та реалізації, такі моделі мають ряд принципових недоліків. По-перше, система в будь-який кінцевий момент часу залишається в малому околі заданої точки, не досягаючи її ніколи. По-друге, призначене для стабілізації заданої точки керування зі зворотним зв'язком одночасно вирішує і задачу приведення по траєкторіях, на яких найчастіше не виконуються необхідні динамічні показники, особлива швидкодія.
Дана задача принципово не може бути вирішена в класі керування зі зворотним зв'язком із стаціонарним коефіцієнтом підсилення. Оскільки в малому околі стійкого положення рівноваги рух сповільнюється, то для підвищення енергії керування необхідно збільшувати коефіцієнт підсилення до нескінченності в заданій точці (тут початок координат).
Прикладний бік даної проблематики можна істотно поліпшити шляхом часткового (точкового або інтервального) використання зворотного зв'язку. При цьому досягається розв'язка функцій приведення й встановлення, якщо програмне керування (зокрема, постійнодіюче) приходиться на кінцевий інтервал руху.
Зазначений підхід знайшов своє відображення на дискретному фінітному керуванні, реалізованому в імпульсних регуляторах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ СТРУКТУРНО-ОПТИМІЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ СКЛАДНИМИ ОБ’ЄКТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок