Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку)

Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку)

Назва:
Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ТОВТ Михайло Михайлович
УДК 341.234
Міжнародно-правовий захист
національних меншин
(тенденції сучасного розвитку)
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор юридичних наук
ЄВІНТОВ Володимир Ісакович,
провідний науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент, член-кореспондент Академії правових наук України
БУРОМЕНСКИЙ Михайло Всеволодович, професор кафедри міжнародного права та державного права іноземних держав Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
кандидат юридичних наук
НІКІТЮК Віктор Олегович,
координатор з правових питань міжнародного проекту під егідою Європейського Союзу “Правничі студії в Україні” (м. Київ)
Провідна установа: | Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко, кафедра міжнародного права (м. Київ)
Захист відбудеться “11” жовтня 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано “9” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Комплекс питань, пов’язаних з міжнародно–правовим захистом національних меншин, є однією з складних проблем сучасного міжнародного права та міждержавних відносин. Міжнародно-правове регулювання захисту прав національних меншин знайшло своє віддзеркалення в документах Версальських мирних договорів, на підставі яких була створена міжнародно-правова система захисту меншин, яка діяла під егідою Ліги Націй. Зміна геополітичної архітектури світу після Другої світової війни спричинила переосмислення цінностей та перегляд підходів міжнародного співтовариства і до цієї проблематики. Метою міжнародно-правового регулювання захисту прав національних меншин стають, зокрема, захист культурної розмаїтості як спільного надбання людської цивілізації та попередження конфліктів на міжетнічному грунті, розв’язання їх мирними шляхами. Адже міжнаціональні або міжетнічні конфлікти у країнах та міждержавні конфлікти на етнонаціональному грунті у більшості випадків мають негативні наслідки – численні людські жертви серед мирного населення, несуть у собі загрозу територіальній цілісності держав, збереженню самобутності, а деколи і фізичному існуванню самих етносів.
Як свідчить практика, реалізація прав національних меншин може гарантуватися лише за умови ефективної взаємодії міжнародного права та національного права, норми яких покликані забезпечити їхній захист та розв’язання конфліктів безумовно мирним, правовим шляхом. Водночас відсутність в окремій країні конституційних гарантій, належної взаємодії міжнародного та внутрішнього права може призвести не тільки до погіршення становища етнічних груп, але й до ускладнення міжнародної ситуації в певному регіоні й навіть у світовому масштабі.
Для нашої держави проблематика національних меншин набуває не тільки внутрішньополітичного, а й зовнішньополітичного значення. Цій проблемі приділяється значна увага в міждержавних відносинах, зокрема, з сусідніми країнами. Серед умов прийняття України до Ради Європи важливе місце відведено зобов’язанням, щодо правового регулювання захисту прав меншин відповідно до стандартів цієї міжнародної організації. На жаль, частина цих зобов’язань дотепер залишається невиконаною або виконується неналежним чином. Розв’язання відповідно до міжнародно-правових принципів і норм завдань, пов’язаних з питаннями захисту прав національних меншин, як одного з напрямів забезпечення прав людини є необхідним також з точки зору реалізації стратегічного курсу інтеграції України в Європейський Союз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок