Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ З ДОБАВКАМИ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ З ДОБАВКАМИ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ З ДОБАВКАМИ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЛЕВАДНА Тетяна Іванівна |
УДК 664:692
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ
З ДОБАВКАМИ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ
05.18.01Технологія хлібопекарських продуктів
та харчових концентратів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Юрчак Віра Гаврилівна
Український державний університет харчових технологій, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів, харчоконцентратів і зерна, доцент
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Козлов Григорій Федотович
Одеська державна академія харчових технологій,
кафедра технології хліба, кондитерських виробів
і громадського харчування, професор
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Оболкіна Віра Іллівна
Відкрите акціонерне товариство “Український науково-дослідний та конструкторський інститут продовольчого машинобудування”, ведучий науковий співробітник
Провідна установа: | Київський національний торговельно-економічний універ-ситет, кафедра технології та організації громадського хар-чування, Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться 14 березня 2001р. о 1400 годині на засіданні спеціа-лізованої вченої ради Д 26.058.04 Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою: 01033 м.Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 9 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.т.н., с.н.с. Федоренченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В зв’язку з переробленням підприємствами макаронної галузі борошна з низькими технологічними властивостями, недосконалістю технологічних режимів, які створюються на вітчизняному обладнанні, проблема покращання якості макаронних виробів є на сьогодні першочерговою. Крім того, залишається важливим питання розширення асортименту виробів шляхом створення продукції профілактичного призначення, зокрема виробів із радіопротекторними властивостями. Тому доцільним є дослідження використання харчових добавок поліфункціональної дії для виготовлення макаронних виробів. Серед таких добавок заслуговує на увагу каротин або провітамін А, який є барвником, має антиоксидантні та радіозахисні властивості і надає перспективу створення макаронних виробів профілактичного призначення. Не залишається поза увагою і соєвий лецитин, який завдяки стабілізувальним та емульгувальним властивостям, дає змогу передбачити його позитивний вплив на якість макаронних виробів та, з огляду на його антиоксидантну дію, вплив на збереження каротину в макаронних виробах під час їх виготовлення. Серед добавок поліфункціональної дії перспективною для покращання якості є також аскорбінова кислота, яка, крім того, отримала поширення як інгібітор окислювальних процесів.
Актуальність проведення досліджень властивостей вказаних добавок обумовлена також тим, що на ринку України ці добавки реалізуються вітчизняними та зарубіжними фірмами, що робить стабільною сировинну базу. З огляду на ці питання, поліфункціональні властивості добавок, каротин, соєвий лецитин та аскорбінова кислота є перспективним видом сировини, яку можна використовувати як з метою покращання якості виробів, так і надання їм профілактичних властивостей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались відповідно до держбюджетної тематики “Дослідження використання покращувачів при виготовленні макаронних виробів з борошна пониженої якості” науководослідних робіт УДУХТ та згідно з господарчим договором № 534/96 за темою “Розробка технології макаронних виробів з борошна пониженої якості з використанням покращувачів” спільно з Укрпродспілкою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ МАКАРОННИХ ВИРОБІВ З ДОБАВКАМИ ПОЛІФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок