Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII - 3О-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII - 3О-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

Назва:
РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII - 3О-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,28 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КЛОС ЛІЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК [377.5:61+378.1:61](477.8)
РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ
НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII - 3О-ТІ РОКИ ХХ СТ.)
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.


Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, доцент


Курляк Ірина Євгенівна,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук, м.Львів.


Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор


Вихрущ Анатолій Володимирович,
Тернопільський експериментальний інститут
педагогічної освіти, ректор;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Цехмістер Ярослав Володимирович,
Український медичний ліцей Національного
медичного університету ім. О.О.Богомольця, директор, м.Київ.
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра педагогіки та психології,
Міністерство освіти і науки України,
м.Ужгород.
Захист відбудеться “18” вересня 2002 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9, 5-ий поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “15” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Iсторія розвитку школи, освіти і педагогічної думки - важливе джерело розбудови національної системи освіти в Україні, оновлення її змісту та структури, об'єктивного висвітлення внеску культурно-освітніх діячів у процес українського відродження. Зокрема, це стосується західноукраїнських земель, де в кінці ХІХ - першій половині ХХ ст. активно розроблялися засади українського шкільництва. Однією з цікавих і малодосліджених сторінок історії професійної педагогіки того періоду є розвиток медичної освіти. Свідченням всезростаючої ролі педагогічної науки у підготовцi висококваліфікованих спеціалістів у різних галузях, у тому числі в медицині, стало включення загальної педагогіки і педагогічних спецкурсів до базового компонента змісту вищої медичної освіти.
Окремі аспекти становлення закладів медичної освіти у XVIII-XIX ст. на західноукраїнських землях висвітлювалися в працях польських істориків Я.Кохановського, Л.Фінкеля, С.Стажинського та ін., істориків медицини Л.Гонсьоровського, Я.Лукашевича, В.Шумовського. Питанням розвитку медичної освіти придiляли значну увагу представники української лікарської громадськості - члени професійних об’єднань медиків у Галичині: Є.Озаркевич, Т.Бурачинський, М.Музика, М.Панчишин. У радянські роки цi проблеми вивчали С.Верхратський, Б.Криштопа, І.Шапіро. Цікавий фактичний матеріал з історії середньої медичної освіти на західноукраїнських землях до 1939 р. представлений в роботах О.Рузанова, М.Шегедин, з історії фармації - Н.Бенюх.
Вивчали цю широку проблему сучасні дослідники історії розвитку школи, освіти і педагогічної думки в Україні та за кордоном, зокрема, В.В.Сагарда, Б.М.Ступарик, В.П.Кравець, А.В.Вихрущ. Дидактичнi аспекти діяльності закладів професійної освiти рiзних типiв в Україні та за її межами розглядалися О.В.Аніщенко, М.М.Барною, Д.Д.Герцюком, І.Є.Курляк, Д.I.Пенішкевич, І.М.Петрюк, С.Р.Чуйком та ін. Але на сьогоднішній день практично не існує жодного цілісного, комплексного дослідження з історії професійної освіти, яке б висвітлювало становлення і розвиток медичної освіти, науки і практики на західноукраїнських землях у другій половині XVIII ст. - 30-их роках ХХ ст. Усе це і зумовило вибір теми дослідження: “Розвиток медичної освіти на західноукраїнських землях (друга половина XVIII - 30-ті роки ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII - 3О-ТІ РОКИ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок