Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОТОЛІТИЧНI ТА КОМПЛЕКСООУТВОРЮЮЧI ВЛАСТИВОСТI ВОЛОКНИСТИХ КОМПЛЕКСИТIВ У СУМIШАХ ВОДА-ДIОКСАН

ПРОТОЛІТИЧНI ТА КОМПЛЕКСООУТВОРЮЮЧI ВЛАСТИВОСТI ВОЛОКНИСТИХ КОМПЛЕКСИТIВ У СУМIШАХ ВОДА-ДIОКСАН

Назва:
ПРОТОЛІТИЧНI ТА КОМПЛЕКСООУТВОРЮЮЧI ВЛАСТИВОСТI ВОЛОКНИСТИХ КОМПЛЕКСИТIВ У СУМIШАХ ВОДА-ДIОКСАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм. В.Н. КАРАЗIНА
Коровникова Наталiя Іванiвна
УДК 541(45+49+64):541.12.038.2
ПРОТОЛІТИЧНI ТА КОМПЛЕКСООУТВОРЮЮЧI ВЛАСТИВОСТI
ВОЛОКНИСТИХ КОМПЛЕКСИТIВ У СУМIШАХ ВОДА-ДIОКСАН
02.00.04 – фiзична хiмiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата хiмiчних наук
ХАРКIВ – 2003
Дисертацiєю є рукопис
Роботу виконано в Харкiвському нацiональному унiверситеті iм. В.Н. Каразiна Мiнiстерства освiти і науки України
Науковий керiвник кандидат хiмiчних наук, доцент
Мiрошник Людмила Володимирiвна,
Харкiвський нацiональний унiверситет
iм. В.Н. Каразiна, м. Харків,
доцент кафедри технічної хімії
Офiцiйнi опоненти доктор хiмiчних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, м. Київ,
завідувач кафедри загальної хімії
доктор хiмiчних наук, професор
В?юник Iван Миколайович,
Харкiвський нацiональний унiверситет
iм. В.Н. Каразiна, м. Харків,
завідувач кафедри неорганічної хімії
та методики викладання хімії
Провiдна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ,
кафедра фізичної хімії

Захист вiдбудеться “21” березня 2003 року о 15 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 64.051.14 Харкiвського нацiонального унiверситету iм. В.Н. Каразiна (Україна, 61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацiєю можна ознайомитись у Центральнiй науковiй бiблiотецi Харкiвського нацiонального унiверситету iм. В.Н. Каразiна (Україна, 61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4).
Автореферат розiсланий “17” лютого 2003р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Чепелєва Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Структурні особливості, високі кінетичні, сорбційні та техніко-експлуатаційні характеристики комплексоутворюючих волокон (комплекситів), легкість виготовлення з них фільтрів, стрічок, нетканих матеріалів, зручних для апаратурного оформлення технологічних процесів, сприяли широкому використанню цих речовин на практиці. Селективність комплекситів, утворення ними з іонами металів високомолекулярних комплексних сполук (ВМКС) різної стійкості забезпечили застосування ВМКС у каталізі, іонометрії, в сорбційно-спектроскопічних і тест-методах аналізу твердої фази іонообмінних матеріалів, аналітичній хроматографії. Практична значимість, обґрунтованість вибору областей використання волокон і ВМКС підкріплені відтепер теоретичними даними про константи дисоціації цих сполук, будову, стійкість ВМКС, що визначають комплекс їх властивостей. Однак при невеликому асортименті волокнистих матриць, що застосовуються в дослідженнях (головним чином, поліакрилонітрильних, целюлозних, полівінілспиртових та їхніх співполімерів), доки не зрозумілий критерій вибору і переваги будь-яких з них. Іншими словами, не зясовано вплив хімічної природи матриці на властивості груп і ВМКС. Разом з тим, це є однією з найважливіших проблем фізико-хімії поліелектролітів. З огляду на літературні дані про залежність властивостей волокнистих матриць від природи розчинника, а також широке застосування неводних розчинників у технологічних процесах, поставлену задачу доцільно вирішувати, вивчаючи вплив розчинника на властивості вихідних волокон та комплекситів на їх основі. В контексті вищерозглянутих питань тут виникає нова в хімії ВМКС проблема, що інтенсивно розвивається для низькомолекулярних комплексних сполук. Вона пов'язана з впливом розчинника на хімічні рівноваги – протолітичні та комплексоутворення, учасниками яких є полімерні ліганди – волокна-комплексити. Розвиток досліджень у цьому напрямку є актуальним, оскільки, керуючи процесами вибором придатного розчинника, можна цілеспрямовано розробляти на основі волокон матеріали із заданим комплексом властивостей. До того ж як волокнисту матрицю-носій більш доцільно використовувати целюлозу. Вона є чудовим волокноутворюючим полімером, найбільш розповсюдженим на землі органічним матеріалом, який постійно відновлюється та являє собою невичерпну базу доступної вихідної сировини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОТОЛІТИЧНI ТА КОМПЛЕКСООУТВОРЮЮЧI ВЛАСТИВОСТI ВОЛОКНИСТИХ КОМПЛЕКСИТIВ У СУМIШАХ ВОДА-ДIОКСАН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок