Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТА СТІЙКІСТЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ЕВКЛІДОВИМИ КОМБІНАТОРНИМИ ЗАДАЧАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

ПАРАМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТА СТІЙКІСТЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ЕВКЛІДОВИМИ КОМБІНАТОРНИМИ ЗАДАЧАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
ПАРАМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТА СТІЙКІСТЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ЕВКЛІДОВИМИ КОМБІНАТОРНИМИ ЗАДАЧАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,02 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОСКЛАДКА АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 519. 85
ПАРАМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТА СТІЙКІСТЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ЕВКЛІДОВИМИ КОМБІНАТОРНИМИ ЗАДАЧАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
 
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному технічному університеті
імені Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Ємець Олег Олексійович,
Полтавський державний технічний університет імені Юрія Кондратюка, завідувач кафедри прикладної математики та математичного моделювання.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Ляшенко Ігор Миколайович,
Національний унверситет імені Тараса Шевченка (м. Київ), завідувач кафедри математичних методів еколого-економічних досліджень;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Рева Володимир Миколайович,
Дніпропетровський державний університет, доцент
кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики.
Провідна установа: Інститут кбернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, відділ методів розв’язування складних задач оптимізації, м. Київ.
Захист відбудеться “ 20 ” _вересня 2000 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському державному університеті за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 35, корп. 3, ауд. 42.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “ 18 ” липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Турчина В. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час значно розширилася область застосування методів дискретного програмування. Цьому сприяв той факт, що багато важливих задач проектування, планування, розміщення і управління добре описуються за допомогою моделей дискретного програмування. З’явилася велика кількість публікацій, в яких пропонуються нові підходи до розв’язку задач дискретної оптимізації взагалі і комбінаторної оптимізації зокрема, досліджується ефективність відомих методів, описуються створені програмні засоби, які призначені для реалізації системного підходу до розв’язку цих оптимізаційних задач на ЕОМ. Зусилля багатьох вчених та наукових колективів спрямовані на розробку цієї проблематики. Серед вітчизняних в першу чергу треба відзначити колективи, які працюють під керівництвом академіків НАН України І. В. Сергієнка, Н. З. Шора, член.-кор. НАН України Ю. Г. Стояна.
Великого практичного значення при розв’язуванні задач набувають питання стійкості отриманих розв’язків та параметричний аналіз задач. Подібні дослідження для задач дискретного програмування в останні десятиріччя склали нову область, яка інтенсивно розвивається. Необхідність у проведенні параметричного аналізу виникає в зв’язку з тим, що в задачах оптимізації в більшості випадків відомі інтервали зміни даних, а не їх точні значення. Це обумовлено насамперед тим, що багатьом факторам, які характеризують реальні процеси, властива невизначеність. Наскільки ж великою може бути вказана похибка, щоб вона не впливала на зміну оптимального розв’язку задачі. Подібні питання з’ясовуються при аналізі стійкості відповідних оптимізаційних задач. Методами параметричного програмування можна ефективно розв’язувати економічні задачі, в яких початкові дані, необхідні для їх розв’язування (вартість виробництва одиниці продукції, кількість запасів сировини, енергії, величина капіталовкладень) змінюються в часі.
В останні десятиріччя суттєвий прогрес в теорії оптимізації привів до виділення з широкого класу задач дискретного програмування задач на комбінаторних множинах, а евклідова комбінаторна оптимізація розглядається як важливий аспект комбінаторної оптимізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЧНІ ЗАДАЧІ ТА СТІЙКІСТЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ЕВКЛІДОВИМИ КОМБІНАТОРНИМИ ЗАДАЧАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок