Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО
КОСТЕНКО РОСТИСЛАВ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 378.937+378.126+378.179.2
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Яцій Олександр Михайлович
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
імені К.Д. Ушинського,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Богданова Інна Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, завідувач кафедри соціальної педагогіки, психології і педагогічних інновацій;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єрмакова Світлана Станіславівна, Одеська державна академія будівництва та архітектури, доцент кафедри філософії, політології, психології та права.
Захист дисертації відбудеться “11” грудня 2007р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського,1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “5” листопада 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із пріоритетних завдань навчально-виховного процесу в сучасних умовах модернізації освіти в Україні є формування аксіосфери майбутнього спеціаліста. Побудова нового демократичного суспільства потребує нового покоління учителів, вихованих на системі демократичних цінностей, що передбачає глибоку аксіологізацію їхньої підготовки під час навчання у вищому педагогічному навчальному закладі.
Проблема цінностей і ціннісних орієнтацій була предметом дослідження у філософсько-аксіологічному (О. Дробницький, І. Зязюн, М. Каган, Л. Столович), соціологічному (В. Водзінська, Ю. Жуков, Т. Любимова, В. Ольшанський, Ю. Соколовський, В. Ядов), психологічному (К. Абульханова-Славська, І. Бех, М. Боришевський, І. Кон, Б. Круглов, Т. Титаренко) та педагогічному (В. Аннєнков, Є. Бондаревська, Т. Бутківська, О. Вишневський, Б. Грицюк, І. Дубровіна, Г. Жирська, С. Єрмакова, О. Норов, Ж. Омельченко, О. Плахотнік, Л. Пуховська, О. Рудницька та ін.) аспектах.
Важливе значення у дослідженні ціннісних орієнтацій у сучасних соціокультурних умовах мають праці як вітчизняних (О. Алексюк, І.Богданова, М. Казакіна, Б. Кобзар, Т. Мальковська, В. Мухіна, О. Савченко, О. Сухомлинська, Г. Шевченко), так і зарубіжних (Дж. Гудлад, Дж. Налс, Л. Ронн Хаббард, П. Уайт, Дж. Халстед) учених. Дослідники приділяють значну увагу вивченню взаємозв’язку індивідуальної системи цінностей з груповою свідомістю, дослідженню динаміки ціннісних орієн-тацій залежно від віку, а також формуванню ціннісних орієнтацій особистості. Водночас, як справедливо було зазначено О. Сухомлинською, досить рідко можна зустріти розгляд цінностей як соціальної проблеми на методологічному рівні. Це пояснюється тим, що педагогічна соціологія як наука перебуває ще тільки на початку свого становлення.
Аналіз наукових праць свідчить, що проблема формування соціальних цінностей майбутніх учителів історії у процесі професійної підготовки набуває у сучасних умовах нової якості. Натомість у педагогічній літературі відсутні спеціальні праці, присвячені формуванню соціальних цінностей майбутніх учителів історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок