Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій

Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій

Назва:
Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Омар Саламін
УДК 618.1-002-076:618.39-021.3
Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій
14.01.01– акушерство і гінекологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Назаренко Лариса Григорівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри медичної генетики та ультразвукової діагностики
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор Богдашкін Микола Григорович, Харківський державний медич-ний університет, професор ка-фед-ри аку-шер-ства і гінекології №2; – 
доктор медичних наук, професор Нізова Наталія Миколаївна, Одеський державний медичний універ-ситет, професор кафедри аку-шер-ства та гінекології.
Провідна установа
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м. Київ), відділ патології вагітності та пологів.
Захист дисертації відбудеться “10” 01 2002 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “ 09 ” 11 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент ____________________О.П. Танько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невиношування вагітності відноситься до числа найбільш актуальних проблем сучасного акушерства. Частота свавільних абортів і передчасних пологів в усьому світі залишається стабільною, на рівні 10–25% [В.І.Кулаков, 2000]. Недоношеність є основною складовою в показниках перинатальної захворюваності і летальності, служить тлом порушення здоров'я людини в наступні періоди життя, негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я родини [В.М.Запорожан та співавт., 1997; T.Henricsen, 1999].
Невиношування традиційно розглядається як мультифакторна патологія, однак значимість та ступінь впливу різних факторів змінюється. В останні роки в зв'язку з прогресивним погіршенням якості здоров'я репродуктивного контингенту, змінами мікробіологічного оточення на тлі наростаючого екологічного неблагополуччя і соціально-економічних проблем спостерігається збільшення внеску інфекційної і імунологічно опосередкованої патології в структуру чинників репродуктивних утрат, зокрема, невиношування [Р.В.Богатирьова, І.А.Жадан, 1995; Н.М.Нізова та співав., 1999; R.F.Lamont, 1999].
Отже, у загальній проблемі невиношування позначаються нові теоретичні і практичні питання, що вимагають рішення.
Особливе клінічне значення придбали латентні інфекційні процеси геніталій (бактеріальний вагіноз, хронічний ендометрит), у розпізнаванні яких нерідко першим (ретроспективним) симптомом є саме повторні спонтанні аборти [І.І.Мавров, 1994; Л.А.Марченко, 1997; S.Hawkes et al., 1999].
Аналіз даних сучасної літератури з метою пошуку методів підвищення ефективності терапії жінок із невиношуванням на тлі інфекційних процесів геніталій показав, що гарантією позитивних результатів може бути проведення ефективного відбудовного лікування і ранньої реабілітації функції плаценти засобами імуномодулючої і метаболічної дії.
Дотепер не відомо, яке місце у веденні вагітності на тлі урогенитальних інфекцій має використання імуномодулючих можливостей препаратів гідроксіетілірованого крохмалю (ГЕК) і метаболічна терапія актовегіном. Вивчення профілактичного аспекту застосування цих засобів у комплексі заходів реабілітації жінок, які перенесли спонтанні аборти, також не здійснено. Отже, дослідження цих питань є доцільним і обгрунтованим потребами сучасного акушерства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до основного плану НДР Харківської медичної академії післядипломної освіти, вона є фрагментом НДР кафедри перинатології і гінекології ХМАПО “Розробка оптимальних методів ведення вагітності високого ризику інфекційних ускладнень для матері і плоду” (№ держ-реєстрації 0195U020616).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок