Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ДОВКІЛЛЯ МЕТОДОМ НЕПАРАМЕТРИЧНОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ

ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ДОВКІЛЛЯ МЕТОДОМ НЕПАРАМЕТРИЧНОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ДОВКІЛЛЯ МЕТОДОМ НЕПАРАМЕТРИЧНОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ
Проскурнін Олег Аскольдович
УДК 504.054
ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ДОВКІЛЛЯ МЕТОДОМ НЕПАРАМЕТРИЧНОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ
Спеціальність: 21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук, доцент
Захарченко Микола Іванович,
Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського “ХАІ”, кафедра екології і хімії
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Рябченко Ігор Миколайович,
Харківській інститут МАУП, директор
кандидат технічних наук,
Василенко Сергій Леонідович,
Комунальне підприємство “ПТП “Вода”, м. Харків, головний гідролог
Провідна установа: | Донбаська національна академія будівництва та архітектури, Міністерство освіти і науки України, м. Макіївка
Захист відбудеться “17” травня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.812.01 в Українському науково-дослідному інституті екологічних проблем за адресою: 61166, м.Харків, вул.Бакуліна,6.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (61166, м. Харків, вул. Бакуліна, 6).
Автореферат розісланий “16” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жуковський Т.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування стану навколишнього середовища під впливом техногенних факторів необхідне при вирішенні екологічних задач, пов’язаних з пошуком оптимальних форм управління екологічною безпекою. Найбільш характерними з таких задач є наступні:
1) екологічний моніторинг;
2) нормування природокористування;
3) оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) промислових об’єктів.
Одним із традиційних підходів до прогнозування техногенного впливу на довкілля є використання математичних моделей, які описують процеси та явища, що характерні для досліджуваного об’єкта – екосистеми. Проблемою використання таких моделей є необхідність їх адаптації до конкретних умов, а це, як правило, пов’язане зі значними матеріальними і часовими витратами. Крім того, може бути відсутньою адекватна математична модель. За цих обставин все частіше застосовують статистичні методи прогнозування, перш за все регресійний аналіз, коли за даними натурних спостережень оцінюється залежність (функція регресії) найбільш імовірного значення показника стану навколишнього середовища від рівня техногенного забруднення. Проблема використання базового на даний час методу оцінювання функції регресії – методу найменших квадратів – полягає в тому, що метод є параметричним: достовірність прогнозу залежить від параметрів розподілу значень показників стану навколишнього середовища та техногенного забруднення. Ця обставина суттєво обмежує дієвість методу щодо екологічного прогнозування. Існуючі непараметричні методи або малоефективні при невеликих обсягах даних, або дозволяють оцінювати тільки лінійну регресійну залежність, що для екологічної задачі може бути неприпустимим.
У зв’язку з цим в дисертаційної роботі вирішується актуальне науково-прикладне завдання щодо розробки непараметричного статистичного методу прогнозування впливу техногенного забруднення на довкілля. Розроблений метод дозволяє прогнозувати стан довкілля по відносно невеликій кількості даних натурних спостережень. Достовірність прогнозу за розробленим методом не залежить від розподілу розглянутих величин, що істотно поширює можливості його застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках затвердженої Мінприроди України наукової праці “Ранжування точкових джерел забруднення Азовського моря” (держреєстрація № 0103U006727).
Об’єкт дослідження: техногенне забруднення навколишнього природного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ВПЛИВУ ТЕХНОГЕННОГО ЗАБРУДНЕННЯ НА ДОВКІЛЛЯ МЕТОДОМ НЕПАРАМЕТРИЧНОГО РЕГРЕСІЙНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок