Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ ШАХТ ДОНБАСУ СПОСОБОМ ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ТЕПЛОВОЛОГІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РУДНИКОВОГО ПОВІТРЯ

ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ ШАХТ ДОНБАСУ СПОСОБОМ ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ТЕПЛОВОЛОГІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РУДНИКОВОГО ПОВІТРЯ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ ШАХТ ДОНБАСУ СПОСОБОМ ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ТЕПЛОВОЛОГІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РУДНИКОВОГО ПОВІТРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шайхлісламова Ірина Анатоліївна
УДК 622.418:622.8
ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ ШАХТ ДОНБАСУ СПОСОБОМ
ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ТЕПЛОВОЛОГІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
РУДНИКОВОГО ПОВІТРЯ
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аерології та охорони праці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропет-ровськ).
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Алексеєнко Сергій Олександрович,
Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ),
доцент кафедри аерології та охорони праці.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Колесник Валерій Євгенійович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри екології;
кандидат технічних наук
Коновалюк Вікторія Анатоліївна,
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри теплогазопостачання й вентиляції.
Провідна установа – Донецький державний технічний університет, Міністерства освіти і науки України, кафедра охорони праці й аерології.
Захист дисертації відбудеться “_19_” _квітня_2007 р. о _14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.080.07 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_17_” _березня_ 2007 р.
вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук О.О. Азюковський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан і актуальність проблеми. Програма розвитку вугільної промисловості України на 2000 – 2030 роки передбачає збільшення видобутку вугілля до 125 млн т, що забезпечить задоволення потреб у цьому виді палива багатьох галузей промисловості, а також потреб комунального господарства. Однак відсутність коштів на будівництво нових шахт змушує нині діючі підприємства переходити на відпрацювання глибоких горизонтів у складних геологічних умовах.
Середня глибина шахт в Українській частині Донбасу становить 730м, максимальна глибина видобутку вугілля є 1340 метрів, а підготовчі роботи ведуться на глибині 1370м. З 190 діючих шахт 76 (40%) мають температуру повітря (27 – 35 °С) в очисних і підготовчих вибоях, що перевищує допустимі норми Правил безпеки (ПБ). Гірничотехнічні умови розробки вугільних пластів на глибинах понад 600 метрів створюють складні технічні проблеми, серед яких важливе місце посідає проблема поліпшення мікроклімату в гірничих виробках.
Шахти практично не оснащені установками для кондиціонування повітря в гірничих виробках. Тільки шахти ім. О. О. Скочинського ДП “Донецьквугілля” та “Глибока” шахтоуправління “Донбас“ використовують у роботі по одній підземній холодильній установці. Одержання й доставка холоду в гірничі виробки – це досить дорогий процес, який веде до зростання собівартості видобутку вугілля. Існуючі традиційні способи й засоби регулювання мікроклімату в глибоких вугільних шахтах є надто енергомісткими, а ефективна й стабільна робота вугільних шахт Донбасу дуже ускладнюється без поліпшення умов праці гірників.
У зв'язку з вищевикладеним, постає актуальне завдання розробки і наукового обґрунтування нового способу поліпшення мікроклімату в шахтах Донбасу, спрямованого на всіляке зменшення витрат енергії, раціональне використання внутрішньої енергії тепла і холоду гірничого масиву для підвищення ефектив-ності охолодження рудникового повітря в системах кондиціонування без застосування холодильних машин.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ МІКРОКЛІМАТУ ШАХТ ДОНБАСУ СПОСОБОМ ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ТЕПЛОВОЛОГІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РУДНИКОВОГО ПОВІТРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок