Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТОРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ РЕҐІОНУ (на матеріалах галицьких областей)

ЕЛЕКТОРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ РЕҐІОНУ (на матеріалах галицьких областей)

Назва:
ЕЛЕКТОРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ РЕҐІОНУ (на матеріалах галицьких областей)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
МИРОНЮК ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 911.3:32 (477)
ЕЛЕКТОРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ РЕҐІОНУ
(на матеріалах галицьких областей)
Спеціальність 11.00.02 - економічна і соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Шаблій Олег Іванович,
завідувач кафедри економічної і соціальної
географії Львівського національного
університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Заставецька Ольга Володимирівна
завідувач кафедри географії України
Тернопільського державного педагогічного
університету імені Володимира Гнатюка
Міністерства освіти і науки України
кандидат географічних наук
Дністрянський Мирослав Степанович
кафедра географії України
Львівського національного університету
імені Івана Франка, доцент
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра географії та картографії України
Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці
Захист відбудеться "19" квітня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 18 березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук,
професор Волошин І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою особливістю розвитку українського суспільства на сучасному етапі державотворення є становлення політичної культури населення. Особливо інтенсивно цей процес проявляється під час виборів до органів державної влади, референдумів і плебісцитів.
У межах території України вибори відбувалися з давніх часів. Вони мали свою специфіку, яка залежала від політичного статусу українського соціуму. Вперше вибори, у сучасному розумінні слів, відбулися в 1848 р. у Галичині (теперішня Івано-Франківська, Львівська і більша частина Тернопільської областей), що належала до Австрійської імперії. З 1908 р. населення цієї території брало участь у рівних, загальних, таємних виборах. З 1922 р. право голосу отримали жінки.
Від часу утворення першої української партії у 1881 р. і до 1939 р. у цьому краї існував широкий спектр політичних і громадсько-політичних організацій. Це означало певний рівень розвитку демократії і політичної культури населення і призводило до появи елементів інституціональної виборчої інфраструктури та ін.
З 1939 р. і до кінця 80-их років ХХ ст. в Україні, в т.ч. галицьких областях, виборчі процеси здійснювалися в умовах тоталітаризму. Тому результати виборів не представляли наукової цінності. Це стримувало формування у системі політичної географії окремої наукової дисципліни – географії виборів (т.зв. електоральної географії). Водночас, у демократичних країнах електоральна географія є одним з найпопулярніших і динамічних наукових напрямків дослідження політичної географії. На теренах колишнього СРСР перші наукові пошуки у цій ділянці з'явилися лише на початку 90-х років. Географія виборів в Україні та її реґіонах, як реальний суспільно-географічний процес, до цього часу є маловивченою і потребує всебічного дослідження комплексом наукових дисциплін, в т.ч. електоральною географією.
У цьому контексті заслуговує уваги аналіз інформаційних матеріалів виборів народних депутатів до Верховної Ради України (1990, 1994, 1998 рр.), Президента України (1991, 1994, 1999 рр.), референдуму (1991 р.) та виборів депутатів місцевих рад з урахуванням реґіональних суспільно-географічних чинників. На часі є також наукове обґрунтування реґіональних електоральних систем, використання науково-методичного апарату та прогнозування електоральної поведінки населення окремих реґіонів на майбутніх виборах до Рад народних депутатів різного рівня, а також Президента України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТОРАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ РЕҐІОНУ (на матеріалах галицьких областей)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок