Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖУРНАЛ „МОЛОДА УКРАЇНА”: МІСЦЕ І РОЛЬ У РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ЖУРНАЛ „МОЛОДА УКРАЇНА”: МІСЦЕ І РОЛЬ У РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ЖУРНАЛ „МОЛОДА УКРАЇНА”: МІСЦЕ І РОЛЬ У РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,82 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Антипчук Надія Василівна
УДК 821.161.2.087.5+82-94
ЖУРНАЛ „МОЛОДА УКРАЇНА”:
МІСЦЕ І РОЛЬ У РОЗВИТКУ
УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Поліщук Ярослав Олексійович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Штонь Григорій Максимович,
професор кафедри історії української
літератури і шевченкознавства
Інституту філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук
Мірошниченко Лариса Петрівна,
провідний науковий співробітник відділу рукописів
Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України
Захист відбудеться „_18_” січня 2008 року о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича
Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „17” грудня 2007 року.
Вчений секретар Л.О. Ткаченко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема ролі періодичних видань у громадсько-політичному та культурно-мистецькому житті народу є складна й багатоаспектна. Особливої ваги вона набуває з погляду українських реалій минулого, коли взяти до уваги, що українці протягом віків не мали власної державності, а мрії про неї та моделі національного устрою втілювали у сфері культури, зокрема в літературі. У процесі національно-культурного розвитку літературно-громадська періодика не тільки репрезентувала художню творчість, а й виконувала дуже важливу функцію суспільної пропаганди, служила носієм нових ідей, досягнень гуманітарних наук, системи національно-демократичного виховання молоді.
На початку XX століття відбувається знаменний процес відродження національної преси на Східній Україні. Якщо раніше національно-культурне життя було зосереджене головно в Галичині, де виходили провідні українські часописи, то після 1905 року швидко й ефективно розвивається журналістика на Наддніпрянщині. З’являються як загальні видання, розраховані на масового читача („Рада”, „Українська хата”, „Рідний край”), так і спеціальні, призначені для дітей та молоді („Молода Україна”), педагогів („Світло”) тощо.
Одним із найцінніших здобутків української літературної періодики дореволюційного періоду вважаємо дитячий журнал „Молода Україна”, що виходив протягом 1908-1912 та в 1914 роках з ініціативи і за редакцією відомої літературної та громадської діячки Олени Пчілки (О. Драгоманової-Косач). У журналі відбилися характерні риси ментальності народу, демократичні засади виховання молоді. Сторінки часопису віддзеркалювали характер тогочасного літературного процесу, акцентували на актуальних проблемах дня, але робили це таким чином, щоб наблизити дійсність до сприйняття дитячого читача. Що важливіше, часопис сприяв витворенню специфічної дитячої субкультури, на той час слабо представленої через колоніальне становище української нації.
У діяльності журналу та його стратегічних завданнях поєднувалося кілька функцій: пізнавальна, естетична, дидактично-виховна, етнозахисна, розважальна. „Молода Україна” доводила, що літературне видання може і повинно бути справжнім рупором національної ідеї, як також - передових ідей світової культури. Вона виробила систему літературних форм та засобів, відповідних дитячому сприйняттю мистецтва.
З іншого боку, часопис Олени Пчілки акумулював унікальний досвід писання літератури для дітей, орієнтуючись на демократичні засади народного виховання, традиції світової дитячої літератури та національну дитячу класику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЖУРНАЛ „МОЛОДА УКРАЇНА”: МІСЦЕ І РОЛЬ У РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок