Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модулюючий вплив зміни ПОЗАклітинної концентрації йонів калію на властивості потенціал-керованої калієвої провідності клітин феохромоцитоми щура РС-12

Модулюючий вплив зміни ПОЗАклітинної концентрації йонів калію на властивості потенціал-керованої калієвої провідності клітин феохромоцитоми щура РС-12

Назва:
Модулюючий вплив зміни ПОЗАклітинної концентрації йонів калію на властивості потенціал-керованої калієвої провідності клітин феохромоцитоми щура РС-12
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології імені О.О. Богомольця
УДК 612.816.7.04.3:612
БОЙКО НІНА ЯРОСЛАВІВНА
Модулюючий вплив зміни ПОЗАклітинної концентрації йонів калію на властивості потенціал-керованої калієвої провідності клітин феохромоцитоми щура РС-12
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі загальної фізіології нервової системи
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук
Магура Ігор Сільвестрович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
провідний науковий співробітник
відділу загальної фізіології нервової системи
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Лозова Наталія Олексіївна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
провідний науковий співробітник
відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран
доктор фізико-математичних наук
Харкянен Валерій Миколайович
Інститут фізики НАН України
завідувач відділом фізики біологічних систем
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
м.Київ
Захист відбудеться 07.06. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01601, м.Київ, вул.Богомольця,4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01601, м.Київ, вул.Богомольця,4.
Автореферат розісланий 05.05. 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Калієві канали - це велика група макромолекул, що формують пори, які переважно проникні для іонів калію. Це найбільш різноманітний клас іонних каналів, зважаючи на їх структуру і функцію. Вони відіграють значну роль у широкому колі клітинних функцій, включаючи збудливість, секрецію, іонний транспорт, осмотичну регуляцію, чутливість до кисню (Choe, 2002; MacKinnon, 2003).
Упродовж останніх десяти років були клоновані десятки калієвих каналів. Досягнуто значного прогресу у вивченні їх біохімічних та біофізичних характеристик. Усі повністю розшифровані геноми еукаріот, еубактерій та архебактерій мають принаймні один ген, що кодує калієвий канал (Miller, 2000).
Калієві канали присутні практично у всіх типах клітин всіх організмів, де вони включаються у різноманітні фізіологічні функції та патофізіологічні процеси. Різноманіття електричної активності різних типів клітин може бути частково обумовлене вибірковою експресією комбінації калієвих каналів з різними властивостями (Hille, 1992; Магура, 2002).
Молекулярний аналіз наслідків різних неврологічних захворювань, в тому числі хвороби Альцгеймера, дозволив виявити зміни у регуляції та функціонуванні калієвих каналів. Генетичні захворювання людини, такі як деякі різновиди серцевої аритмії, глухота, епілепсія, діабет, розлад регуляції кров’яного тиску можуть бути результатом змін в генах калієвих каналів. З деякими варіаціями зовнішньоклітинної концентрації іонів калію пов’язують патогенез епілепсії та електричну нестабільність серця після гострої ішемії (Miller, 2000; Breitwieser, 1996).
За трансмембранною топологією калієві канали є тетрамерами, їх поділяють на два основних класи: потенціалкеровані калієві канали з альфа субодиницею, що складається із шести трансмембранних спіралей, та калієві канали вхідного випрямлення з двома трансмембранними спіралями (MacKinnon, 2003; Yellen, 1998).
Дослідження з використанням гетерологічної експресії показали, що об’єднання різних типів -субодиниць в гетеромультимерний комплекс може брати участь у формуванні різноманіття калієвих каналів.
Калієвий канал є мультийонною порою: в ній одночасно може перебувати три іони калію. Один іон розташовується в центрі заповненої водою порожнини, інші іони знаходиться у вузькому сегменті, що прилягає до зовнішньоклітинного устя пори каналу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Модулюючий вплив зміни ПОЗАклітинної концентрації йонів калію на властивості потенціал-керованої калієвої провідності клітин феохромоцитоми щура РС-12

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок