Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> CАНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ РІЗНИХ ВИДІВ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З УРАХУВАННЯМ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ

CАНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ РІЗНИХ ВИДІВ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З УРАХУВАННЯМ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ

Назва:
CАНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ РІЗНИХ ВИДІВ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З УРАХУВАННЯМ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,56 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
ШУВАЛОВА Ірина Миколаївна
УДК 616.12 - 008.331.1- 615. 849.19
CАНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА
АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ
РІЗНИХ ВИДІВ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З УРАХУВАННЯМ
АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ
14.01.33 - курортологія та фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Одеса 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізіотерапії та курортології Харьківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України, в санаторії “Дніпро” Державного лікувально-оздоровчого управління при Президентові України.
Науковий консультант: Тондій Леонід Дмитрович, доктор медичних наук, професор, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри фізіотерапії та курортології.
Офіційні опоненти: Пшетаковський Йосип Людвигович, доктор медичних наук, професор, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клінічного відділу.
Шмакова Ірина Петрівна, доктор медичних наук, професор, Одеський Державний медичний
університет МОЗ України, завідуюча кафедрою
фізіотерапії, медичної реабілітації та курортології;
Бажан Катерина Василівна, доктор медичних наук, Української медичної стоматологічної академії
МОЗ України, завідуюча кафедрою екстремальної
та військової медицини.
Провідна установа: Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії факультету післядипломної освіти, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 13 грудня 2001 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, Одеса, Лермонтовський пров., 6).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології за адресою: 65014, Одеса, Лермонтовський пров. 6.
Автореферат розісланий 12 листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, старший
науковий співробітник Г.О.Дмитрієва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізіотерапія ХХ століття розвивалась на підставі концепції про специфічність і універсальність впливу лікувальних фізичних факторів.
На рубежі століть основною науковою проблемою фізіотерапії є виявлення границь специфічних і неспецифічних лікувальних ефектів природних і преформованих чинників. Тісний взаємозв'язок процесів пато- і саногенезу в перебігу хвороби диктує необхідність використання на початкових її стадіях фізичних факторів, які характеризуються переважно специфічними лікувальними ефектами. Навпроти, на заключних стадіях перспективне застосування факторів, що стимулюють загальну резистентність і адаптаційно - компенсаторні реакції організму, які здійснюються за допомогою методів, забезпечують переважно неспецифічні лікувальні ефекти (Пономаренко Г.Н., 2000).
На думку ряду авторів, що займаються дослідженнями відновлювального лікування, медичної реабілітації (Сорокина Е.И.,1989; Михно Л.Е., Бабов К.Д., Литвиненко А.Г., 1994; Бобров В.А., Следзевская И.К. соавт., 1995;) фізичні фактори, навіть неспецифічно орієнтовані, впливають на центральну гемодинаміку, периферичний судинний тонус, рефлекторну вегетативну регуляцію, а також на ендокринні механізми, які відіграють важливу роль у розвитку пристосовно - захисних функцій організму.
В організмі неспецифічні і специфічні форми захисних реакцій практично завжди протікають поєднано, вони взаємозв`язані як у часі, так і по суті. (Сапов И.А. и др., 1984; Яковлев Г.М. и др., 1990).
Не можна не враховувати роль неспецифічних адаптаційних реакцій у патогенезі і саногенезі будь-яких захворювань. Вивчення впливу фізичних факторів на розвиток неспецифічних адаптаційних реакцій є актуальним і своєчасним (Гаркави Л.Х., Квакина Е.Б., 1998). Враховуючи, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) є подразником слабкої сили, виникає необхідність вивчення становлення цих реакцій у процесі курортного лікування, а також їх ролі в процесах саногенеза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: CАНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ РІЗНИХ ВИДІВ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ З УРАХУВАННЯМ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок