Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція постструктуралістського синтезу в соціології П.Бурдьє

Концепція постструктуралістського синтезу в соціології П.Бурдьє

Назва:
Концепція постструктуралістського синтезу в соціології П.Бурдьє
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Соболевська Марина Олександрівна
УДК 316.286 Бурдьє П.
Концепція постструктуралістського синтезу
в соціології П.Бурдьє
22.00.01 – теорія та історія соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Тарасенко Валентин Іванович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії та теорії соціології.
Офіційні опоненти: Судаков Володимир Іванович,
доктор соціологічних наук,
Міжрегіональна Академія управління персоналом,
завідувач кафедри соціології
Бурлачук Віктор Фокіч,
кандидат філософських наук,
Інститут соціології НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, факультет соціальних наук і соціальних технологій, м. Київ.
Захист відбудеться “16” жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “_3_” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тарабукін Ю.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Чи не найважливішою ознакою сучасного соціологічного теоретизування стає наявність у працях соціологів теоретичного синтезу ідей протилежних підходів до вивчення соціальної реальності, який пов'язаний з критичним осмисленням онтологічних передумов власних концепцій. Від цього багато в чому залежать методологічні перспективи та результати досліджень суспільного життя.
Е.Дюркгейм, визначивши соціальну реальність як реальність "особливого роду", яка не може бути зведеною до інших її видів (фізичної, психічної тощо), започаткував полеміку навколо природи соціального, котра ведеться протягом усієї історії соціології. Розмаїття поглядів на специфіку соціальної реальності знайшло своє відображення у дискусіях про сутність соціальної теорії, дебатах з приводу її предмету і завдань. В цих дискусіях чітко виокремилися дві протилежні теоретичні позиції у соціології: представники першої вбачають предметом теорії соціальні структури sui generis, а все інше (у тому числі й індивідів) розглядають лише як їх елементи; представники другої, навпаки, визнають цим предметом соціальну поведінку і взаємодію індивідів, усе інше (у тому числі й соціальні структури) постає тільки продуктом життєдіяльності останніх. Але найголовніше, що від цього протистояння страждає прикладний аспект соціологічної науки, тобто внаслідок теоретичної дихотомії емпіричні дослідження виявляються обмеженими з огляду багатьох важливих соціальних явищ. Соціологія у такому випадку постає перед загрозою відриву від дійсності, що не може не позначитись на її престижі у суспільстві.
Саме тому сучасний розвиток соціологічної теорії демонструє, за словами американського вченого Дж.Рітцера, рух від "макро- і мікроекстремізму" в напрямку макро-мікро і агент-структурної інтеграції у розумінні соціальної реальності. Засобом такого інтегративного процесу постає теоретичний синтез ідей таких концепцій, які подекуди взаємовиключають одна одну. Прикладом подібного роду синтезу є структурний функціоналізм Т.Парсонса як поєднання переважно ідей М.Вебера, Е.Дюркгейма, В.Парето, неофункціоналізм Дж.Александера - ідей К.Маркса, М.Вебера, Е.Дюркгейма, Т.Парсонса, теорія комунікацій Ю.Габермаса - ідей К.Маркса, М.Вебера, Е.Дюркгейма, Т.Парсонса, Дж.Міда, Е.Гуссерля, Г.Гадамера тощо.
Одним з провідних представників інтегративного руху у соціологічній теорії кінця ХХ - початку ХХІ століття був французький соціолог П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Концепція постструктуралістського синтезу в соціології П.Бурдьє

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок