Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СВІТОВОГО СПІВТОВАРИСТВА В УРЕГУЛЮВАННІ ЮГОСЛАВСЬКОЇ КРИЗИ ТА УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ (90-ті роки ХХ ст.)

РОЛЬ СВІТОВОГО СПІВТОВАРИСТВА В УРЕГУЛЮВАННІ ЮГОСЛАВСЬКОЇ КРИЗИ ТА УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ (90-ті роки ХХ ст.)

Назва:
РОЛЬ СВІТОВОГО СПІВТОВАРИСТВА В УРЕГУЛЮВАННІ ЮГОСЛАВСЬКОЇ КРИЗИ ТА УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ (90-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,26 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ШИЛОВА АЛЛА ВАСИЛІВНА
УДК 940.5:949.71
РОЛЬ СВІТОВОГО СПІВТОВАРИСТВА В УРЕГУЛЮВАННІ
ЮГОСЛАВСЬКОЇ КРИЗИ ТА УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ
(90-ті роки ХХ ст.)
07.00.02- Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі всесвітньої історії та міжнародних відносин Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, старший науковий співробітник
ВІДНЯНСЬКИЙ Степан Васильович,
завідувач відділу всесвітньої історії та міжнародних
відносин Інституту історії України НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
МАЙБОРОДА Олександр Микитович,
завідувач відділу етнополітології Інституту політологічних
та етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент
КАМЕНЕЦЬКИЙ Максим Станіславович,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої
політики Інституту міжнародних відносин при Київському
університеті ім. Т. Г. Шевченка
 
Провідна установа - Інститут світової економіки та міжнародних
відносин НАН України, відділ європейських
та американських досліджень (м. Київ)
Захист відбудеться “ 24 ” листопада 1998 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.17.01 в Інституті історії України НАН України за адресою: 252001, м. Київ-1, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України.
Автореферат розісланий “ 24 " жовтня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.і.н. ШИП Н. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Балкани традиційно були й залишаються місцем зіткнення інтересів як країн цього регіону та його безпосереднього оточення, так і великих держав. Балканські кризи неодноразово ставали початком європейських і світових криз, а перекроювання державних кордонів на Балканах призводило до появи нових держав або, навпаки, їх зникнення чи зведення до рівня неісторичних, докорінно змінюючи існуюче геополітичне становище.
Події останніх років у югославській федерації, а саме її криза, розпад, подальша війна між колишніми республіками, стали випробуванням не лише для нового посткомуністичного порядку, що тільки почав встановлюватись, але й для основних міжнародних організацій і структур, таких як ООН, ЄС, ОБСЄ, НАТО, деяких інших. Переконавшись у неможливості збереження СФРЮ, міжнародне співтовариство було змушене визнати утворені на її теренах незалежні держави і вдатися до застосування сили для досягнення миру в регіоні. Враховуючи, що процес утворення нових держав на Балканах ще не закінчився, а становлення й зміцнення України як самостійної європейської держави певною мірою залежить від подій, що тут відбуваються, дослідження з обраної теми може прислужитися сучасній українській зовнішній політиці та дипломатії.
Актуальність аналізу ролі світового співтовариства в урегулюванні югославської кризи та участі в цьому процесі України обумовлюється, по-перше, потребою всебічного висвітлення витоків, причин і самого процесу загострення югославської кризи – найбільшої аномалії в Європі після “холодної війни”; по-друге - необхідністю дослідження еволюції позиції світового співтовариства у зв’язку з цією кризою, повного й об’єктивного висвітлення його ролі в її розв’язанні та з’ясування участі в цьому України, яка має на Балканах власні політичні й економічні інтереси; по-третє - необхідністю вироблення механізмів запобігання таких криз в інших потенційних гарячих точках на Балканах і в країнах Східної Європи; по-четверте - значенням проблеми національних меншин, яка, в разі невирішення, може затримати європейську інтеграцію країн Центральної та Східної Європи; по-п’яте - доведенням того, що проблема національних меншин – це не тільки внутрішня справа держави, оскільки вона пов’язана з загальною безпекою.
Ці та деякі інші проблеми заслуговують спеціального історичного дослідження, тим більше, що існуюча історіографія окремих аспектів обраної теми потребує наукового переосмислення, поглиблення й доповнення заради очищення історії від політизації, ідеологізації та інших перекручень, а також переоцінки подій, фактів з врахуванням їх наслідків, які можна об’єктивно оцінити лише через певний проміжок часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ СВІТОВОГО СПІВТОВАРИСТВА В УРЕГУЛЮВАННІ ЮГОСЛАВСЬКОЇ КРИЗИ ТА УЧАСТЬ У ЦЬОМУ ПРОЦЕСІ УКРАЇНИ (90-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок