Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ

РИНКОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ

Назва:
РИНКОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,86 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Черчик Лариса Миколаївна
УДК 332.122:379.84:330.15:330.342.146
РИНКОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У
РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ
Спеціальність 08.00.06 – економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Луцькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор
Герасимчук Зоряна Вікторівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, проректор Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Туниця Юрій Юрійович,
Національний лісотехнічний університет
України, завідувач кафедри екологічної
економіки, ректор
доктор економічних наук, професор
Гудзь Петро Васильович,
Академія управління та інформаційних технологій “АРІУ”, завідувач кафедри економіки та менеджменту
доктор економічних наук, професор
Ковальов Володимир Георгійович,
Одеський державний екологічний університет, завідувач кафедри менеджменту природоохоронної діяльності
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2007 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65004, Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65004, Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “ 10” вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Ковальова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиліття ознаменувалися інтенсивним розвитком рекреаційної сфери, яка є провідною галуззю економіки багатьох країн світу і однією з найбільших користувачів природних ресурсів, що визначають її територіальну організацію, напрями спеціалізації, формують туристичні потоки та рівень ефективності роботи рекреаційних закладів. Тому проблема забезпечення рекреаційних потреб досить давно розглядається як проблема освоєння та раціонального використання природних рекреаційних ресурсів (ПРР). Це зумовило необхідність дослідження процесів використання та охорони ПРР як специфічного напряму в природокористуванні, який започаткували науковці-географи та економісти-географи.
Вивчення проблем рекреаційного природокористування та пошуки шляхів їх вирішення найчастіше здійснювалися у контексті формування та розвитку територіальних рекреаційних систем, підвищення ефективності використання природно-ресурсного потенціалу територій. Найбільше досліджені такі положення рекреаційного природокористування: якісна та кількісна характеристика ПРР, перспективи їх освоєння, проблеми оптимізації рекреаційної діяльності та регіонального природокористування, економічна оцінка ПРР, використання програмно-цільового планування для удосконалення управління рекреаційним природокористуванням, його правове регулювання.
Проте цілісного та завершеного характеру як наукова концепція цей напрям не набув. Залишаються не розв’язаними проблеми розвитку рекреаційного природокористування в умовах ринкової економіки, становлення відповідного інституційного середовища, необхідності визначення меж державного регулювання відносин у рекреаційному природокористуванні. Водночас, необхідність переходу до сталого розвитку вимагає перегляду існуючої парадигми природокористування з урахуванням екологічного обмежувального чинника розвитку соціально-економічних систем, формування нового теоретичного та методологічного забезпечення подальшого розвитку рекреаційного природокористування. Актуальність і невідкладність вирішення цих проблем на теоретичному, методологічному та прикладному рівні зумовили вибір теми дисертаційної роботи та окреслили коло питань, які в ній досліджені.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям досліджень відповідає тематиці таких державних та регіональних науково-дослідних програм і робіт:
- науково-дослідної теми ЛДТУ “Механізми реалізації політики сталого розвитку регіону” (номер державної реєстрації 0106U000610), у якій здобувач була відповідальним виконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: РИНКОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ У РЕКРЕАЦІЙНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок