Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПРЕСІЯ НОМІНАТИВНИХ ОДИНИЦЬ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНОМУ ТЕКСТІ У КОГНІТИВНОМУ І ФУНКЦІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТАХ

КОМПРЕСІЯ НОМІНАТИВНИХ ОДИНИЦЬ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНОМУ ТЕКСТІ У КОГНІТИВНОМУ І ФУНКЦІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТАХ

Назва:
КОМПРЕСІЯ НОМІНАТИВНИХ ОДИНИЦЬ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНОМУ ТЕКСТІ У КОГНІТИВНОМУ І ФУНКЦІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
ЯКОВИШЕНА НАТАЛЯ ЮРІЇВНА
УДК 811.161.1'276.6
КОМПРЕСІЯ НОМІНАТИВНИХ ОДИНИЦЬ
У НАУКОВО-ТЕХНІЧНОМУ ТЕКСТІ
У КОГНІТИВНОМУ І ФУНКЦІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТАХ
Спеціальність 10.02.02 - російська мова
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Пристайко Тамара Степанівна,
завідувач кафедри загального
та російського мовознавства
Дніпропетровського національного
університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Зірка Віра Василівна,
завідувач Дніпропетровського відділення
Центру наукових досліджень та викладання
іноземних мов НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент,
Онуфрієнко Галина Сергіївна,
доцент кафедри загальної
мовної підготовки
Запорізького національного технічного
університету
Захист відбудеться 12 жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, Центральний парк ім. Тараса Шевченко, Палац студентів ДНУ, кімн. 35.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 6.
Автореферат розіслано 7 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальчук М. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Науково-технічний прогрес на межі ХХ – ХХІ століть значно розширив і поглибив знання людини про світ, призвів до вдосконалення процесів, технологій та інструментів у різних галузях людської діяльності. Однією з найбільш активно розвинутих галузей у сучасному світі є будівництво, стрімкий розквіт якого супроводжується появою новітніх технологій, матеріалів і методів будівельного виробництва. Такі нововведення мають потребу у відповідній їм точній номінації і породжують велику кількість багатоелементних номінативних словосполучень і термінів, що покликані адекватно і точно відображати реалії зовнішнього світу.
Одночасно із цим в епоху інформаційного буму, швидкісних технологій і ритму життя, що постійно прискорюється, з’являється природне прагнення людини передавати максимальну кількість інформації за мінімальні строки, ощадливо витрачаючи при цьому свої фізичні, часові, просторові і матеріальні ресурси. На перший погляд, процес номінації, що усе більше ускладнюється, і прагнення до швидкої передачі інформації представляються зовсім протилежними й, на думку вчених, “взаємовиключними” тенденціями. Однак компресія номінативних одиниць (НО) дозволяє раціонально поєднувати такі протилежності та ефективно вирішувати існуючу ситуацію.
Проблеми спеціальної номінації та вивчення мов для спеціальних цілей розглядаються в багатьох наукових працях (М. М. Володіна, Б. М. Головін, С. В. Гриньов, В. А. Татаринов, В. М. Лейчик, В. В. Зірка, Т. О. Хейлік, Т. С. Пристайко, М. М. Бондарчук, Г. С. Онуфрієнко, З. Р. Палютіна, Р. Ю. Кобрин, С. М. Виноградов та ін.). Окремі дослідження вчених присвячені явищу абревіації (Д. І. Алексєєв, С. Шадико, Е. Р. Мустафінова). Однак незважаючи на ряд наявних наукових праць, мовне поводження номінативних одиниць та їхніх скорочених варіантів у конкретних підмовах усе ще має потребу у детальному вивченні. Зокрема, питання компресії номінативних одиниць у підмові будівництва, що обслуговує високотехнологічну галузь, яка стрімко розвивається, ще не було об’єктом спеціального вивчення, хоча й вимагає особливої уваги.
Як результат розумової і лінгвістичної діяльності людини, що пов’язаний з найскладнішими ментальними механізмами сприйняття, обробки і подальшого використання інформації, компресія номінативних одиниць виступає знаковим явищем сучасної епохи, що має величезні ресурси для подальшого розвитку й функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОМПРЕСІЯ НОМІНАТИВНИХ ОДИНИЦЬ У НАУКОВО-ТЕХНІЧНОМУ ТЕКСТІ У КОГНІТИВНОМУ І ФУНКЦІОНАЛЬНОМУ АСПЕКТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок