Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ ЗНЕВОДНЕННЯ КЕКУ ТОНКИХ ВУГІЛЬНИХ ШЛАМІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ ЗНЕВОДНЕННЯ КЕКУ ТОНКИХ ВУГІЛЬНИХ ШЛАМІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ ЗНЕВОДНЕННЯ КЕКУ ТОНКИХ ВУГІЛЬНИХ ШЛАМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
ГАРКОВЕНКО Євген Євгенович
УДК 622.794.3 (043.3)
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ ЗНЕВОДНЕННЯ
КЕКУ ТОНКИХ ВУГІЛЬНИХ ШЛАМІВ
05.15.11 "Фізичні процеси гірничого виробництва"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній холдинговій компанії “Донвугілля“ і Інституті геотехнічної механіки НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Назімко Олена Іванівна,
Донецький державний технічний університет,
професор кафедри збагачення корисних
копалин
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук
Туркеніч Олександр Михайлович,
Національна гірнича академія України,
професор кафедри збагачення корисних
копалин
кандидат технічних наук
Булава Юрій Іванович,
ЦЗФ “Жовтнева“, м. Білецьке Донецької області,
директор
Провідна установа: Комплексний науково-дослідний і
технологічно-конструкторський інститут
проблем Центрального району Донбасу
Міністерства палива та енергетики України,
м. Горловка
Захист дисертації відбудеться 13 квітня 2001 о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а. Факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий 12.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук В.Г. Перепелиця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Погіршення гірничо-геологічних умов видобутку вугілля, пов'язане з переходом на розробку більш тонких глибоко залягаючих пластів, використання виїмочних машин призводить до зниження якісних показників видобутого вугілля, різкому збільшенню вмісту в них тонких та глинистих фракцій. Із збільшенням вмісту тонких і глинистих фракцій у вугіллі визначальне значення набуває зневоднення дрібних та тонких класів. При цьому виникає необхідність в застосуванні спеціальних методів переробки вугілля, його зневоднення та сушіння. Одним з найбільш розповсюджених процесів при зневодненні шламів та флотаційних концентратів є вакуумне фільтрування. Удосконалення технології зневоднення, яка знижує вологість кеків на вакуум-фільтрах, дозволить задовольнити вимоги до вологості кінцевого продукту та знизити енерговитрати при сушінні.
Швидкість виведення вологи залежить від прикладеного перепаду тиску, опору осаду та визначається як капілярними явищами, так і мікроструктурою порового простору, а проникність осаду залежить від гранулометричного складу твердої фази.
Аналіз стану проблеми зневоднення тонких класів вугілля показав, що у вітчизняній практиці процес вакуумного фільтрування досліджувався в ряді інститутів: УкрНДІвуглезбагачення, Інститут геотехнічної механіки НАН України, Національна гірнича академія України, Донецький державний технічний університет, Комплексний науково-дослідний і технологічно-конструкторський інститут проблем Центрального району Донбасу, Криворізький технічний університет, ДонВуГИ та інші. Дослідженнями установлені основні закономірності процесу вуглезбагачення, розроблені теоретичні основи і нові перспективні напрямки в зневодненні вугільних шламів, запропоновані нові конструкції фільтрів.
Одночасно з цим у вітчизняних і зарубіжних дослідженнях мікроструктура порового простору та такі її характеристики, як форма пор і розподіл їх розмірів, вивчені недостатньо. Установлення нових закономірностей на основі моделювання та дослідження мікроструктури порового середовища кеку тонких шламів дозволить знайти шляхи удосконалення процесу зневоднення та роз'язати проблему зниження вологості кеку при вакуумному фільтруванні.
У зв'язку з цим обгрунтування параметрів процесів зневоднення кеку тонких вугільних шламів при збагаченні вугілля є актуальною науково-практичною задачею, яка має важливе народногосподарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСІВ ЗНЕВОДНЕННЯ КЕКУ ТОНКИХ ВУГІЛЬНИХ ШЛАМІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок