Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МИКОЛИ ПЕТРОВА (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МИКОЛИ ПЕТРОВА (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МИКОЛИ ПЕТРОВА (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,39 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
Бухальська Магдаліна Андріївна
УДК 94 (477) “18 / 19”] +929 Петров
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА
МИКОЛИ ПЕТРОВА
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Національного університету харчових технологій (м. Київ).
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ТЮРМЕНКО Ірина Іванівна,
професор кафедри політології та
соціальних технологій Національного
авіаційного університету (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
ШИП Надія Андріївна,
завідувач кафедри суспільних наук Української
академії зовнішньої торгівлі (м. Київ);
 
кандидат історичних наук
ДІДУХ Людмила Валентинівна,
завідувач сектором Інституту інноваційних
технологій і змісту освіти МОН України.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра української історії та етнополітики.
Захист відбудеться “10” листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” (04070, м.Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1).
Автореферат розісланий “ 10” жовтня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.Г.Бажан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Сучасному стану розвитку гуманітарної науки в Україні властиве невпинне зростання наукового інтересу до процесу зародження та становлення вітчизняної історичної думки, вивчення здобутків тих учених, які стояли не лише біля її витоків, а й заклали основи, перспективи та напрями наукових дослідів на майбутнє.
Однією з таких, недостатньо вивчених наукових постатей, яка прислужилася своїм талантом і працею українській культурі, є Микола Іванович Петров (1840–1921) – академік Академії наук України з часу її заснування 1918 р. Наукову діяльність розпочав із середини 60-х рр. ХІХ ст. як український літературознавець. У процесі еволюції поглядів ученого значно розширилося коло його наукових зацікавлень – історія, археологія, археографія, етнографія, краєзнавство, музеєзнавство, мистецтвознавство. Вони стали головними напрямами багаторічної наукової і культурної діяльності М.Петрова і через призму новочасної гуманітарної науки комплексно не вивчалися.
Дослідження інтелектуальної біографії, і зокрема наукової діяльності вченого, в широкому масиві недостатньо вивчених раніше джерел дає можливість заповнити прогалину у генезі української науки і культури та оцінити здобутки М.Петрова для їх перспективного розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Обраний напрям дослідження пов’язаний з розробкою планової теми “Актуальні проблеми історії і культури України” кафедри українознавства Національного університету харчових технологій.
Мета дисертаційного дослідження полягає в комплексному науковому аналізі та з’ясуванні змісту і напрямів історико-культурної спадщини М.Петрова, визначенні інтересів ученого у його науковій діяльності, оцінюванні місця та ролі його в українській історіографії. Для реалізації цієї мети визначено такі основні завдання:
-
проаналізувати стан і ступінь дослідження проблеми в українській історіографії, визначити рівень і повноту її джерельного забезпечення;
-
виявити основні чинники формування наукових поглядів М.Петрова, розкрити процес їх становлення та трансформації;
-
дослідити напрями досліджень ученого в контексті загального розвитку гуманітарних знань в Україні середини 60-х рр. ХІХ – початку 20-х рр. ХХ ст.;
-
схарактеризувати роботу М.Петрова в галузі наукового києвознавства;
-
з’ясувати роль ученого в діяльності Церковно-історичного і археологічного товариства (далі – ЦІАТ) і Церковно-археологічного музею (далі - ЦАМ) Київської духовної академії (далі – КДА);
-
розглянути діяльність М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МИКОЛИ ПЕТРОВА (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок