Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ В УКРАЇНІ

ФОРМУВАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ національний університет
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
нескородєва Інна Іванівна
УДК 336.767: 001.8
ФОРМУВАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
оботу виконано у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Давидов Олександр Іванович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри фінансів та кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сало Іван Васильович,
Українська академія банківської справи
Національного банку України, м. Суми,
завідувач кафедри банківської справи
кандидат економічних наук
Яріш Олена Валентинівна,
Полтавський університет споживчої
кооперації України Укоопспілки та
Міністерства освіти і науки України,
м. Полтава,
доцент кафедри фінансів
Захист відбудеться “21” вересня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “6” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


Загальна характеристика роботи
ктуальність теми дослідження. Фондовий ринок є особливою сферою ринкових відносин, де завдяки продажу цінних паперів здійснюється мобілізація фінансових ресурсів для задоволення потреб суб’єктів економічної діяльності. За умов наявності розвиненої інфраструктури, налагодженого інформаційного забезпечення всіх учасників – інвесторів, емітентів, посередників – фондовий ринок виступає потужним рушієм економічного розвитку будь-якої країни та України зокрема.
У зв’язку з циклічним розвитком і постійною мінливістю фондового ринку виникає необхідність систематичного дослідження стану його кон’юнктури. Це неможливо без використання великих масивів статистичної інформації, яка слугує основою для розрахунку узагальнюючих показників. Особливе місце серед них посідають індикатори ділової активності ринку цінних паперів – фондові індекси. Саме індекси є найбільш застосованими інструментами фінансового аналізу фондового ринку у світовій практиці, оскільки досить адекватно відбивають характер усіх форм коливання пропорцій попиту і пропозиції на цінні папери та використовуються інвесторами як джерело інформації для формування ефективної інвестиційної стратегії, корегування фінансової політики, прийняття економічно обґрунтованих рішень.
Інтенсивний розвиток вітчизняного фондового ринку актуалізував питання використання фондових індексів як інструменту фінансового аналізу його кон’юнктури з метою інформаційного забезпечення учасників ринку для оптимізації пріоритетів інвестування. Але у зв’язку з тим, що фондовий ринок України на сьогодні ще перебуває на стадії розбудови, існуючі фондові індекси не спроможні повною мірою адекватно відбивати цінові тенденції національного ринку цінних паперів. Виникає необхідність з’ясування та обґрунтування нових підходів до формування і застосування фондових індексів в Україні, які поповнять та урізноманітнять сучасну систему індикаторів і в більш повному обсязі задовольнять інформаційні потреби учасників ринку. Такий підхід створює теоретично-практичну основу для удосконалення аналізу стану ділової активності вітчизняного фондового ринку та визначає актуальність наукового розроблення обраної теми дисертаційного дослідження для розвитку економічної науки в Україні.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Основи теорії функціонування фондового ринку знайшли відображення у наукових працях таких видатних зарубіжних і вітчизняних вчених, як: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок