Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПЦІЇ смислу історії в сучасній християнській філософії (порівняльний аналіз).

КОНЦЕПЦІЇ смислу історії в сучасній християнській філософії (порівняльний аналіз).

Назва:
КОНЦЕПЦІЇ смислу історії в сучасній християнській філософії (порівняльний аналіз).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кротов Костянтин Вікторович
УДК 1: 930. 1
КОНЦЕПЦІЇ смислу історії в сучасній християнській
філософії (порівняльний аналіз).
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
К и ї в - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Ящук Тамара Іванівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ткачук Марина Леонідівна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри філософії та
релігієзнавства
кандидат філософських наук, доцент
Баранцева Каріна Костянтинівна,
Київський національний
лінгвістичний університет,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “26” січня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.17 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 328.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “18” жовтня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скрипка П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нові тенденції в розробці проблеми смислу історії в сучасній християнській філософії обумовлені зростаючим інтересом до проблем виявлення основ людської культури та історії, а також помітною тенденцією до напруженого пошуку культурно-історичної самоідентифікації.
Розробка цієї проблеми є дуже важливою в наш час, коли людство переглядає свої духовні цінності, відбувається процес дегуманізації культури, втрата людиною орієнтації в світі, розуміння сенсу свого існування в історичному бутті. Це, в свою чергу, призводить до перегляду поглядів на історію, зміни системи цінностей в підході до минулого. Актуальність даної теми пов’язана з тим, що в роботі не лише розглядається вирішення проблеми смислу історії в російській релігійній філософії та в сучасному західному християнстві, але робиться спроба виявити основні модернізаційні тенденції, які характеризують як західну, так і східну традиції в їх переосмисленні смислоісторичної проблематики в світлі проблеми історичної відповідальності людини.
Якщо в класичній християнській традиції основний акцент робиться на очікуванні “кінця гріховної земної історії”, там домінують ідеї провіденціалізму і есхатологізму, то в сучасній західній і російській релігійних традиціях відбувається процеси модернізації, що , зокрема, позначається і на переосмисленні основних положень смислоісторичної проблематики, які були закладені отцями церкви. Це виявляється в акцентуванні уваги на необхідності соціальної активності людини в історії, в утвердженні думки про єдність людини і історії, у використанні понятійного апарату сучасної світської філософії (екзистенціалізму, герменевтики, феноменології, психоаналізу) для того, щоб зробити християнські істини більш зрозумілими людині ХХІ століття. Це і переосмислення основних християнських понять, таких як віра, культура, історичне; це і розгляд історії крізь “особистий горизонт людини”, а також критика різних прогресистських побудов, які належать до філософії ХІХ – першої половини ХХ ст..
В незалежній Україні на зміну комуністичній ідеології приходить нова парадигма мислення, яка пов’язана з підвищенням інтересу до християнських цінностей, з пошуком нової орієнтації людини в сучасному світі. Коли в наш час молодь втрачає сенс свого існування в світі, дуже важливим є повернення саме до надбань християнської культури, в основі якої лежать принципи добра, любові і краси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНЦЕПЦІЇ смислу історії в сучасній християнській філософії (порівняльний аналіз).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок