Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Літературний портрет Романа Купчинського: жанрові та художньо-стильові аспекти

Літературний портрет Романа Купчинського: жанрові та художньо-стильові аспекти

Назва:
Літературний портрет Романа Купчинського: жанрові та художньо-стильові аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,14 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Мельник Марта Володимирівна
УДК 821.161.2.09
Літературний портрет Романа Купчинського:
жанрові та художньо-стильові аспекти
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Яремчук Ірина Володимирівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри української літератури імені
академіка Михайла Возняка

Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Хороб Степан Іванович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри української літератури,
директор Інституту філології

кандидат філологічних наук
Кузьменко Оксана Мирославівна,
Інститут народознавства НАН України,
науковий співробітник відділу фольклористики
Захист відбудеться “20” червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці національного університету імені Івана Франка ( м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “16” травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13
кандидат філологічних наук, доцент Я. І. Гарасим


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Вибір теми зумовлений відсутністю у сучасному літературознавстві комплексного дослідження творчої особистості та літературної спадщини Романа Купчинського (1894-1976). Досі побутував дещо однобічний погляд на письменника як представника когорти стрілецьких бардів і члена групи символістів “Митуса”. Однак цей ракурс займає лише ранній (1910-1920 рр.) етап життєтворчості Р. Купчинського. Про інші періоди існують окремі згадки. Дотепер в українському літературознавстві немає жодної монографічної праці, присвяченої Р. Купчинському, в якій предметом дослідження була б творча спадщина й особистість письменника.
В умовах радянського літературознавства фахове наукове наближення до постатей, чиє літературне та громадянське “функціонування” здійснювалося через імператив національної ідеї, було цілком неможливе. Вульгаризаторськими тенденціями у колоніальному просторі вирізнялася саме та критика, що стосувалася передусім осіб, котрі були заангажовані в український національно-визвольний рух на початку ХХ ст.
В історії української літератури ім’я Р. Купчинського відоме під багатьма псевдонімами і криптонімами (Г. Ч.; М. Д.; Т. С.; ка. ка.; Гак Мусій; Галактіон Чіпка; Доля Мирон; Зиз; Мирон-Доля; Рокувабо (спільно з В. Бобинським); Роман; Учасник; Харко; Чіпка Галакт.; S; Рома; Той Сам; Стрілець Р. К., Намор), в яких, очевидно, віддзеркалено той широкий діапазон вияву внутрішнього “я”, що прагнуло максимального життєво-креативного втілення усіх своїх виявів – у поезії, белетристиці, ліро-епосі та драмі, в публіцистиці, мемуаристиці, громадській роботі, видавничій, журналістській і редакторській діяльності.
Р. Купчинського варто розглядати як митця ренесансного типу, спровокованого на творчий універсалізм енергією народження нової епохи, її духом “пересотворення світу” (Б. Криса) в ім’я національного і мистецького відродження України. Саме це має на меті автор пропонованого дослідження згідно з потребами сучасного літературознавства, яке водночас із акцентуванням на загальні процеси та закономірності звертає увагу до творчої особистості, дискваліфікованої каноном радянської методології. Адже “творча особистість, поставлена в центрі уваги історика літератури, охоплена у властивому культурно-мистецькому контексті, концептуалізує сам характер інтерпретації”, - справедливо наголошує Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Літературний портрет Романа Купчинського: жанрові та художньо-стильові аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок