Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДСТАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕЦЕПЦІЇ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В АНГЛОМОВНОМУ СВІТІ (Великобританії, Канаді, США)

ПІДСТАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕЦЕПЦІЇ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В АНГЛОМОВНОМУ СВІТІ (Великобританії, Канаді, США)

Назва:
ПІДСТАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕЦЕПЦІЇ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В АНГЛОМОВНОМУ СВІТІ (Великобританії, Канаді, США)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Тараса ШЕВЧЕНКА
УДК 8 (02) 091
На правах рукопису
ШИМЧИШИН Марія Мирославівна
ПІДСТАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕЦЕПЦІЇ
ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В АНГЛОМОВНОМУ СВІТІ
(Великобританії, Канаді, США)
10.01.05 - порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник:—
доктор філологічних наук, професор Гром’як Роман Теодорович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, зав. кафедрою теорії літератури і порівняльного літературознавства.
Офіційні опоненти:
— доктор філологічних наук, професор Булаховська Юлія Леонідівна, Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, провідний науковий співробітник-консультант.—
кандидат філологічних наук Лановик Мар'яна Богданівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, викладач кафедри історії української літератури.
Провідна установа:—
Національний університет "Києво-Могилянська академія", кафедра філології.
Захист відбудеться 15 грудня 2000 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.15 по захисту дисертацій при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 010133, Київ-33, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “14” листопада 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Ф.Дунаєвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Леся Українка не тільки розширила тематичні горизонти українського письменства, а й запровадила нові жанри та форми. Тому до дослідження її творчості, як і до спадщини її попередників, звертались і звертаються українські й зарубіжні літературознавці. Її поезії та драматичні поеми перекладались і перекладаються багатьма мовами світу.
На сьогоднi в україномовному літературознавстві бракує повної інформації та детального аналізу англомовних перекладів, а також англомовної критичної рецепції творів Лесі Українки. У статті Р.Зорівчак “Рецепція творчості Лесі Українки англомовними літературами” (1991) започатковано опис та аналіз англомовної Лесіани. В англомовному дискурсі анотовані бібліографічні відомості про творчість Лесі Українки систематизовано у праці М.Тарнавської “Ukrainian Literature in English”, що включає публікації по 1965 рік, стислу інформацію такого характеру ця ж авторка подала по-українськи в журналі “Сучасність 1999 року. В останні роки науковці, що зверталися до проблеми “Леся Українка та світова література”, зокрема М.Ігнатенко, Л.Барабан, не заторкували питання про англомовну рецепцію творчості поетеси.
Маловідомість на батьківщині Лесі Українки англомовних перекладів її творів є однією з причин того, що майже не вивчався їх перекладознавчий рівень, зокрема з погляду компаративістики.
Як показує огляд літературно-критичних статей та історико-літературних праць з лесезнавства (О.Бабишкін, І.Головаха, М.Драй-Хмара, А.Іщук, А.Каспрук, Є.Кирилюк, В.Костюченко, В.Курашова, Л.Міщенко, А.Музичка, Л.Новиченко, І.Стебун, С.Шаховський), рецептивний аспект проблеми довго не ставав предметом спеціального дослідження, а згодом увага зверталася переважно на генетико-контактні зв’язки при вивченні творчості поетеси (Л.Аврахова, Ю.Денисюк, І.Журавська, М.Соколянський, Л.Шаповалова); подавалась інформація про глибину обізнаності Лесі Українки із зарубіжними літературами. Останнім часом в Україні опубліковані дослідження (І.Бетко, Т.Борисюк, А.Нямцу, Я.Поліщук, Г.Чеснокова, В.Ятченко), в яких творчість Лесі Українки розглядається з позицій компаративістики та інтертекстуальності, зокрема, здійснюються типологічні зіставлення її драматичних поем з творами інших літератур, вивчаються літературні аналогії, збіги та відмінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДСТАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕЦЕПЦІЇ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ В АНГЛОМОВНОМУ СВІТІ (Великобританії, Канаді, США)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок