Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-економічна ефективність використання еродованих земель (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Еколого-економічна ефективність використання еродованих земель (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
Еколого-економічна ефективність використання еродованих земель (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,84 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Український державний лісотехнічний університет
Федько Олександра Василівна
УДК 631.111.3: 338.246.87
Еколого-економічна ефективність
використання еродованих земель
(НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Львів-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі землеробства і охорони грунтів Інституту землеробства і тваринництва західного регіону Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гнаткович Дмитро Іванович
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри земельного кадастру
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Черевко Георгій Владиславович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки
агропромислового комплексу
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник,
Кравців Василь Степанович, Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу регіональної
екологічної політики
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки природокористування і управління, м. Тернопіль
Захист дисертації відбудеться “20” листопада_2002 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057 м. Львів-57, вул. Ген. Чупринки,103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057 м. Львів-57, вул. Ген. Чупринки,101.
Автореферат розісланий “ 19” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіндрат Р.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний стан грунтового покриву України характеризується прискореними темпами деградації схилових земель, на яких розвиваються ерозійні процеси. На змитих грунтах різко знижується урожайність сільськогосподарських культур і ефективність їх вирощування, нерідко спостерігається цілковитий змив верхнього шару грунту, втрачається властивість родючості, що завдає непоправної шкоди, створює або ускладнює екологічну проблему. Враховуючи те, що розвиток аграрного сектора економіки нерозривно пов’язаний з використанням землі як головного засобу виробництва, зростає небезпека скорочення площ продуктивних сільськогосподарських угідь і зниження виробництва продуктів харчування.
Від ефективності використання земельних ресурсів залежить рівень урожайності і валових зборів рослинницької продукції. Однак, першочерговим завданням виступає збереження землі для наступних поколінь. Потреба докорінної зміни ставлення людей до грунтового покриву, вдосконалення державної політики щодо збереження його родючості спонукають до пошуків шляхів розв’язання цього завдання. Вирішення проблеми супроводжується науковим обгрунтуванням і розробкою відповідних заходів щодо використання та охорони земель у конкретних суспільно-економічних умовах.
Особливої актуальності набувають питання раціонального використання та охорони еродованих і ерозійно небезпечних земель. В минулому, на жаль, охороні земель від ерозійних процесів не приділялося достатньої уваги, про що свідчать фактичні дані масштабів еродованості.
Вчені різних напрямів: економісти-аграрники - Борщевський П.Т., Гнаткович Д.І., Горлачук В.В., Гуцуляк Г.Д., Дмитренко В.Л., Майоров Ю.І.,Солошенко В.М., Медведєв М.В.,Скородумов О.С., землевпорядники - Казьмір П.Г., Новаковський Л.Я., Тараріко О.Г., Третяк А.М., грунтознавці - Булигін С.Ю., Гаськевич В.Г., Трускавецький Р.С., Чернявський О.А. приділяли увагу порушенню природного середовища, деградації земельних ресурсів і займалися розробкою наукових основ раціонального землекористування. Проте їх дослідження не завжди поєднували екологічний і економічний аспекти проблеми використання еродованих земель. Важливість комплексних досліджень обумовлює наукове і народно-господарське значення дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Еколого-економічна ефективність використання еродованих земель (НА ПРИКЛАДІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок