Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності термодифузійних процесів у високому вакуумі та їх вплив на структуру і властивості поверхневих шарів титанових сплавів

Закономірності термодифузійних процесів у високому вакуумі та їх вплив на структуру і властивості поверхневих шарів титанових сплавів

Назва:
Закономірності термодифузійних процесів у високому вакуумі та їх вплив на структуру і властивості поверхневих шарів титанових сплавів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія наук України
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка
Лук’яненко Олександр Геннадійович
УДК 669.295:621.78.061
Закономірності термодифузійних процесів у
високому вакуумі та їх вплив на структуру і
властивості поверхневих шарів титанових сплавів
Спеціальність 05.02.01 - матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Федірко Віктор Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, завідувач відділу високотемпературної міцності конструкційних матеріалів у газових і рідкометалевих середовищах, м. Львів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Широков Володимир Володимирович,
Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, завідувач відділу зносостійких покриттів, м. Львів.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Моляр Олександр Григорович,
АНТК “АНТОНОВ”, головний металург, м. Київ.
Провідна установа: інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, відділ фазових перетворень, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_7_”_листопада_ 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті ім. Г. В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
Автореферат розіслано " 4 " жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | Никифорчин Г. М. |
Загальна характеристика роботи
Актуальність. Розвиток авіаційної та космічної техніки, швидкісного транспорту вимагає підвищення надійності та довговічності виробів за умови зменшення їх маси. Вирішення цих завдань неминуче пов’язане з використанням титанових сплавів, які мають високу питому міцність та корозійну тривкість, що, зокрема, досягається термічною обробкою. Оскільки титан та сплави на його основі за дії високої температури (T активно взаємодіють із газами з утворенням поверхневих плівок (оксидних, нітридних або оксинітридних) та поверхневого дифузійного (газонасиченого) шару, під час термічної обробки відповідальних виробів застосовують захисні середовища (інертні гази, вакуум тощо). Високий вакуум (0,133 P ,3 мПа) має суттєві переваги над середовищем інертного газу: забезпечує високу швидкість видалення водню (зневоднення) з об’єму металу, не утворює інтерференційно забарвлених оксидних плівок, зменшує градієнт твердості газонасиченого шару. Високовакуумну термічну обробку (ВВТО) титанових сплавів застосовують після механічної обробки, гарячого деформування та інших технологічних операцій, які спричинюють наводнення металу, а після зварювання, травлення та водневих технологій ВВТО виробів із титанових сплавів є обов’язковою. Питаннями зневоднення займаються у НІАТІ, МАТІ, ВІАМі, ВІЛСі (м. Москва) та інших інститутах і на даний час, загалом, вони вирішуються.
Однак позитивний результат ВВТО нероздільно пов’язаний з її ще недостатньо вивченими наслідками, такими як насичення елементами втілення та збіднення легувальними елементами поверхневого шару металу, рельєфоутворення на поверхні та ін. Інтенсивність процесів газонасичення та сублімації залежить від багатьох факторів: газодинамічних та температурно-часових параметрів розрідженого газового середовища (РГС), фазово-струкутурного та напруженого стану матеріалу тощо. наслідком високотемпературної взаємодії титанових сплавів із РГС є пошкодження поверхневого шару металу, який відіграє вирішальну роль у забезпеченні працездатності виробів, що експлуатуються в умовах циклічного навантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Закономірності термодифузійних процесів у високому вакуумі та їх вплив на структуру і властивості поверхневих шарів титанових сплавів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок