Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ В КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНОГО МОДЕРНІЗМУ

СОЦІАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ В КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНОГО МОДЕРНІЗМУ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ В КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНОГО МОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТИТАРЕНКО Олексій Русланович
УДК 21:001-23/28
СОЦІАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ
В КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНОГО МОДЕРНІЗМУ
09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
КОНОТОП Людмила Григорівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри релігієзнавства.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЯРОЦЬКИЙ Петро Лаврентійович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НАН України, відділ проблем
релігійних процесів в Україні,
провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук
Любчик Володимир Піменович,
Державний комітет України
у справах релігій,
начальник управління релігієзнавчої
та аналітичної роботи.
Провідна установа - Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра
культурології, Міністерство науки
і освіти України, м.Київ.
Захист відбудеться “26” квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.17 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Україна, м. Київ, вул.Володимирська, 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “25” березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В основі християнського світогляду знаходиться вчення про людину - антропологічна доктрина, зміни в якій відображають соціально-культурні трансформації епохи. Одним з найбільш значущих інструментів формування конфесійної самосвідомості є соціальна доктрина церкви, яка відображує трансформації конфесійних уявлень про місце і роль християнина в світі відповідно до „виклику часу”. Це обумовлює потребу вивчення соціальних доктрин християнських церков для аналізу процесів формування християнського світогляду, оскільки соціальна концепція у сучасному християнстві є для християн усіх конфесій головним засобом формування змін християнського уявлення про людину у свідомості віруючих.
Соціальна доктрина - найбільш динамічна частина християнського богословського корпусу. Саме в ній відображаються модерністські ідеї, що торкаються „горизонтального” богослов'я, соціально-політичних, морально-етичних поглядів та поведінки сучасного християнина. Оскільки соціальна концепція об'єктивно виражає найбільш істотні процеси, які відбуваються в релігійно-церковному комплексі християнства, то її вивчення є необхідною складовою філософсько-релігієзнавчого дослідження християнського релігійного модернізму.
В складну для християнства сучасну епоху модернізація змісту соціальних доктрин християнських церков відбувається більш швидко. Оскільки на відміну від суто богословських праць, соціальні концепції церков є однією із розповсюджених позицій богословської думки, вони динамічно пристосовуються до рівня віруючих, їх соціальних потреб та вимог. Аналіз соціальних концепцій християнських церков в контексті християнського модернізму ми вважаємо необхідною складовою сучасних досліджень світоглядних трансформацій, які відбуваються в сучасному християнстві. Оскільки завданням соціальної доктрини є надання як теоретичного, так і практичного знання того, яким чином істини віровчення повинні бути реалізовані в житті кожного віруючого, то актуальним постає аналіз саме тих моральних і соціальних ідеалів, втілення яких соціальна доктрина пропонує своїй пастві як нормативну програму, тому що така програма відображує сучасний конфесійний антропологічний ідеал.
Дослідження сучасних соціальних доктрин християнства дозволяє досліджувати прийоми та методи „прикладної християнської антропології”, „практичного богослов'я”. Аналіз змін тематики і форм побудови конфесійних соціальних концепцій дозволяє фіксувати зміни в системі ціннісних уявлень християнства як складову процесу трансформації суб’єктивності сучасної людини в цілому, що додає темі дослідження філософсько-антропологічної актуальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВЧЕННЯ В КОНТЕКСТІ РЕЛІГІЙНОГО МОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок