Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЧИСТКА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ВИКИДІВ ЛІНОЛЕУМНОГО ВИРОБНИЦТВА

ОЧИСТКА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ВИКИДІВ ЛІНОЛЕУМНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ОЧИСТКА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ВИКИДІВ ЛІНОЛЕУМНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,49 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
дОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА і АРХІТЕКТУРИ
ГУБАР ІЛЛЯ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 66.073.5
ОЧИСТКА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ВИКИДІВ
ЛІНОЛЕУМНОГО ВИРОБНИЦТВА
05.23.03 – Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка-1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській державній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Горожанкін Сергій Андрійович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, декан факультету.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Висоцький Сергій Павлович, Донецький державний технічний університет, завідувач кафедри;
кандидат технічних наук, доцент Задоянний Олександр Васильович, Київський державний технічний університет будівництва і архітектури.
Провідна установа: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, кафедра опалення та вентиляції, Міністерство освіти України (м. Дніпропетровськ).
Захист дисертації відбудеться "____"____________1998 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .085.01 у Донбаській державній академії будівництва і архітектури за адресою: 339023, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, Зал засідань (1 учбовий корпус).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури.
Автореферат розісланий "_____"______________1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, к.т.н., доцент С.М. Шаповалов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток будівельного комплексу України пов`язано зі значними потребами в будівельних матеріалах. В останні роки широке застосування в будівництві знаходять різноманітні полівінілхлоридні плитки і лінолеум.
Гази, що відходять з камер желювання при виробництві полівінілхлоридного лінолеуму, містять більш десяти шкідливих органічних компонентів, концентрація ряду з них значно перевищує ГДК.
Дані з досліджень поведінки цих інгредієнтів при попаданні в довкілля свідчать про їхнє дуже повільне біорозкладення, низьку пружність пари, часто незначну розчинність у воді і високий ступінь адсорбції грунтом.
Вищезазначене виводить наукову задачу очистки газів, що викидаються в атмосферу технологічними агрегатами полімерної хімії, до яких відноситься і лінолеумне виробництво, на одне з перших місць серед сучасних екологічних проблем України і, особливо, Донбасу, оскільки цей регіон занадто насичений підприємствами згаданого профілю.
В цій ситуації надзвичайно актуальне питання підвищення надійності і ефективності засобів очистки вентиляційних викидів лінолеумного виробництва, а також забезпечення можливості утилізації цінних продуктів уловлювання.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота велася по завданню Мінбудматеріалів України в рамках проекту 3.01.035.014 "Створити і відпрацювати в умовах промислової експлуатації нові та вдосконалені методи і апарати для захисту повітряного басейну".
Мета та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне і експериментальне обгрунтування комплексної системи очистки вентиляційних викидів лінолеумного виробництва, основаної на принципах охолоджування газів і капілярної конденсації органічних компонентів; розробка методики інженерного розрахунку апаратів цієї системи.
Поставлена мета досягнута вирішенням таких задач:
- вивчення температурних умов і складу газової фази в камерах желювання лінолеумної маси, характеру і кількості токсикантів в вентиляційних викидах виробництва;
- розробка концепції структурної схеми очистки високотемпературних газів лінолеумного виробництва;
- оцінка можливості використання для капілярної конденсації охолодженої пари діоктилфталату пористих фторопластових фільтрів;
- дослідження гідравлічних властивостей пористого фторопласту;
- розробка комплексної установки знешкоджування газів лінолеумного виробництва з утилізацією вловлених продуктів;
- розробка методики розрахунку і проектування апаратів установки очистки газів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОЧИСТКА ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ ВИКИДІВ ЛІНОЛЕУМНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок