Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ МЕТОДИ СТИМУЛЮВАННЯ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В СУСПІЛЬСТВІ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

ФІНАНСОВІ МЕТОДИ СТИМУЛЮВАННЯ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В СУСПІЛЬСТВІ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

Назва:
ФІНАНСОВІ МЕТОДИ СТИМУЛЮВАННЯ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В СУСПІЛЬСТВІ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 330.34/341:(336.02./027)
Косолапов Анатолій Григорович
ФІНАНСОВІ МЕТОДИ СТИМУЛЮВАННЯ РИНКОВИХ
ТРАНСФОРМАЦІЙ В СУСПІЛЬСТВІ З ПЕРЕХІДНОЮ
ЕКОНОМІКОЮ
08.01.01-Економічна теорія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, засл. діяч науки і техніки України
КОВАЛЬЧУК Трохим Тихонович Рада Національної безпеки і оборони України, заступник секретаря.
Офіційні опоненти: Доктор економічних наук, професор
КВАСНЮК Борис Євгенович, Інститут економічного прогнозування НАН України, заступник директора.

Кандидат економічних наук, доцент РОЗИНКА Олександр Миколайович, Рахункова палата України, член групи радників.
Провідна установа: Київський національний економічний університет, кафедра політичної економії факультетів управління і маркетингу, м. Київ.
Захист відбудеться "23" лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
03022, м Київ, вул. Васильківська, 90А, кімн. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного
університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кімн. 10.
Автореферат розісланий "20" січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солодовникова І. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність проблеми. Складні умови формування ринкової економіки в Україні вимагають від економічної теорії особливо високої відповідальності при розробці концептуальних засад стратегії і тактики ефективного впливу на економічні процеси.
Десять років незалежної державності виявилося не досить, щоби перебудувати на ринкові засади структуру виробничого потенціалу, навички керівників усіх рівнів, методи роботи підприємств різних форм власності. В країнах, де на сьогодні ринкова економіка працює з високою ефективністю та досягнуто високого рівня доходів працюючих водночас із достатнім ступенем соціальної захищеності непрацездатних, ринкова система налагоджувалась сторіччями, проте суттєві досягнення як в економічному зростанні, так і в його підпорядкованості інтересам людини досягнуто лише в другій половині ХХ сторіччя. В Україні поки не вдалося використати ці досягнення соціальної ринкової економіки, рівень життя її громадян, і без того низький, проявляє загрозливу тенденцію до зниження .
Основна причина низької ефективності суспільного виробництва в Україні лежить на макроекономічному рівні. У резолюції учасників Круглого столу "Сучасні проблеми економічного розвитку України" 7 липня 1999 року, де брали участь провідні вчені та державні діячі України, підписаній В. Гейцем, С. Пирожковим та Б. Губським, констатувалося: "...головні втрати в економічній сфері України були обумовлені причинами переважно суб"єктивного характеру, в результаті чого Україна продовжує залишатися в перманентно перехідному стані" Див.: //Економіст. - Липень 1999 - №7, с. 15..
Перешкоди економічному розвиткові перш за все треба відшуковувати в економічних і, зокрема, фінансових інструментах, через які в державі мають створюватися сприятливі умови для ефективного господарювання. З цих міркувань і обрана тема дисертаційної роботи, в якій розглядаються проблеми активного використання ринкових методів у стимулюванні економічної активності в реальних умовах України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є складовою держбюджетної комплексної теми наукових досліджень кафедри теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Пріоритети структурних зрушень в економіці України та їх інвестиційне забезпечення , держ. реєстраційний номер 97149.
Мета і задачі дослідження. Дослідження здійснене з метою розробки ефективного механізму стимулювання ринкових реформ в Україні з боку держави через економічні інструменти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ МЕТОДИ СТИМУЛЮВАННЯ РИНКОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В СУСПІЛЬСТВІ З ПЕРЕХІДНОЮ ЕКОНОМІКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок