Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО КОМПЛЕКСНОГО МОНІТОРИНГУ ВНУТРІШНЬОГО ОПРОМІНЕННЯДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО КОМПЛЕКСНОГО МОНІТОРИНГУ ВНУТРІШНЬОГО ОПРОМІНЕННЯДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО КОМПЛЕКСНОГО МОНІТОРИНГУ ВНУТРІШНЬОГО ОПРОМІНЕННЯДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧАЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Василенко Валентина Володимирівна
УДК 614.876:577.4
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО КОМПЛЕКСНОГО МОНІТОРИНГУ ВНУТРІШНЬОГО ОПРОМІНЕННЯ
ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧАЕС)
Спеціальність – 21.06.01 - Техногенна безпека держави
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2001
Дисертація є рукопис
Роботу виконано у лабораторії лічильників випромінювання людини відділу дозиметрії Наукового центру радіаційної медицини АМН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Перевозніков Олег Миколайович,
Науковий центр радіаційної медицини
АМН України, відділ дозиметрії,
керівник лабораторії лічильників випромінювання людини
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Огородник Станіслав Станіславович,
Чорнобильський Центр з проблем ядерної безпеки радіоактивних відходів та радіоекології при Кабінеті Міністрів України,
координатор науково-організаційної діяльності
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Азаров Сергій Іванович,
Науково-дослідний інститут ядерних досліджень Національної Академії Наук України,
завідуючий відділом загальної безпеки АЕС
Провідна організація: Міжгалузевий науково-технічний центр “Укриття”
Національної Академії Наук України
Захист відбудеться “ 19 ” листопада 2001 року о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 у Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37, корп. 21, ауд. 212.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”.
Автореферат розісланий “ 17 ” жовтня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05,
кандидат технічних наук, професор В.Я. Круглицька


Актуальність теми
Аварія на ЧАЕС привела до радіоактивного опромінення мешканців 12 областей України. Радіаційному контролю підлягає більш як 3 млн. населення. У післяаварійні роки проводяться масові виміри рівнів внутрішнього опромінення населення, що постраждало від аварії на ЧАЕС, лічильниками випромінювання людини (ЛВЛ). В умовах різкого зростання кількості і різновидів ЛВЛ для широкого використання однією з найважливіших задач є забезпечення єдності вимірів - створення засобів і методів, що дозволяють досягти узгодження отриманих результатів. З іншого боку, наявність в Україні атомних електростанцій (АЕС), майбутні роботи на об'єкті “Укриття”, збільшення з часом відносного внеску у дозу внутрішнього опромінення від радіостронцію і трансуранових елементів (ТУЕ) - потребують комплексних, високочутливих до різноманітних видів випромінювання установок.
Таким чином, створення комплексного моніторингу внутрішнього опромінення, який включає ЛВЛ різних класів, що працюють із єдиною метрологічною і методичною підтримкою, є актуальною проблемою, розв'язання якої дозволить проводити як масовий так і експертний поглиблений моніторинг, досягти достовірності отриманих результатів, і провести їх якісний аналіз і узагальнення. Це у свою чергу дасть можливість оцінювати і прогнозувати радіаційну обстановку, оперативно приймати рішення, направлені на зниження шкоди здоров'ю населення України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Результати роботи частково ввійшли в
-
держбюджетну тему “Удосконалення системи контролю прямими методами індивідуальних доз зовнішнього і внутрішнього опромінення населення України на пізньому етапі Чорнобильської катастрофи”. № держреєстрації 0193u032304. Замовник - МНС України. 1993-1995 рр.;
-
державну програму “Комплексна дозиметрична паспортизація населених пунктів України”. № держреєстрації 0196u024326. Замовник - МНС України. 1995-2003 рр.;
-
держбюджетну тему “Формування доз внутрішнього опромінення населення і персоналу за рахунок суми триваложивучих радіонуклідів за результатами прямих вимірювань на лічильниках випромінювання людини”. № держреєстрацiї 0196u010101.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО КОМПЛЕКСНОГО МОНІТОРИНГУ ВНУТРІШНЬОГО ОПРОМІНЕННЯДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ(НА ПРИКЛАДІ АВАРІЇ НА ЧАЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок