Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електронні та екситонні стани у наногеторосистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми

Загрузка...

Електронні та екситонні стани у наногеторосистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми

Назва:
Електронні та екситонні стани у наногеторосистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Гольський
Віталій Богданович
УДК 621.315.592
Електронні та екситонні стани у наногеторосистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми
(01.04.10 — фізика напівпровідників та діелектриків)
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної фізики та методики викладання фізики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Бойчук Василь Іванович,
Дрогобицький державний педагогічний університет,
директор Інституту фізики, математики та інформатики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лукіянець Богдан Антонович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри загальної фізики.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Головацький Володимир Анатолійович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, доцент кафедри теоретичної фізики
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників НАН України імені В.Є. Лашкарьова
Захист відбудеться о 17.00 годині 1 липня 2005 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 27 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Курганецький


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Напівпровідникові гетероструктури нанорозмірів належать до центральних об’єктів дослідження фізики твердого тіла. Це стимульовано потребами як мініатюризації і компактизації, так і покращенням основних діючих параметрів приладів. За сучасних умов відбувається поступова трансформація мікроелектроніки у наноелектроніку.
Гетероструктури з квантовими ямами (КЯ) стали важливими на рівні елементної бази для наноелектроніки. Виникла можливість на їх основі створити напівпровідникові лазери, квантові перемикачі. Зокрема, інжекційні лазери з активною областю на основі квантових точок InGaAs в матриці GaAs показали надвисоку температурну стабільність граничної густини струму.
Гетероструктури з квантовими точками (КТ) посідають особливе місце серед систем, які інтенсивно в останні роки досліджуються як експериментально, так і теоретично. Йдеться про такі системи, всі три виміри яких – нанорозміри. Вони можуть мати різні форми: паралелепіпеди, циліндри, сфери. Такі нанокристали, що поміщені в матриці, знаходяться, як правило, на великих відстанях один від одного. Значна частина досліджень присвячена саме таким гетеросистемам.
Останнім часом технологія одержання наногетеросистем настільки вдосконалилася, що виникла можливість отримувати системи з близько розміщеними квантовими точками. Фізичні властивості таких структур подібні до системи тунельно-зв’язаних надтонких плівок, які досліджені докладно.
Існує ряд теоретичних і експериментальних робіт, в яких висвітлюються електронні та екситонні стани з тунельно-зв’язаними КТ. Теоретичні моделі в цих роботах ґрунтуються на потенціалі осциляторного виду для заряджених частинок. Відомо, однак, що розрив валентної зони і зони провідності, який виникає на межах поділу середовищ, найкраще задається стрибкоподібним скінченим потенціалом.
Проте досі задача щодо спектру однієї і двох однакових заряджених частинок у системі двох тунельно-зв’язаних КТ з врахуванням розриву зон і зміни ефективної маси на межах поділу залишалась нерозв’язаною. На основі знайдених енергетичних спектрів квазічастинок виникла можливість теоретично вивчити екситонні стани, що виникають в системі двох КТ, і пояснити експериментальні вимірювання екситонних станів для вертикально-зв’язаних КТ циліндричної форми.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Електронні та екситонні стани у наногеторосистемах з тунельно-зв’язаними квантовими точками різної форми

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок