Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ РОЗЩЕПЛЕННЯ В ЗАДАЧАХ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛІНЕАРИЗОВАНИХ МОДЕЛЕЙ ПОЛЬОТУ

МЕТОДИ РОЗЩЕПЛЕННЯ В ЗАДАЧАХ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛІНЕАРИЗОВАНИХ МОДЕЛЕЙ ПОЛЬОТУ

Назва:
МЕТОДИ РОЗЩЕПЛЕННЯ В ЗАДАЧАХ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛІНЕАРИЗОВАНИХ МОДЕЛЕЙ ПОЛЬОТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЄФРЕМОВ Станіслав Георгійович
УДК 629.735.018.001.572(043.3)
МЕТОДИ РОЗЩЕПЛЕННЯ В ЗАДАЧАХ ІДЕНТИФІКАЦІЇ
ЛІНЕАРИЗОВАНИХ МОДЕЛЕЙ ПОЛЬОТУ
05.07.07 – Випробування літальних апаратів та їхніх систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті (НАУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Касьянов Володимир Олександрович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри механіки.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Миронович Валерій Михайлович,
Національний науково-дослідний центр
оборонних технологій та воєнної безпеки
України,
головний науковий співробітник;
- кандидат технічних наук
Антонюк Євген Яковлевич,
Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка
НАН України,
старший науковий співробітник відділу
динаміки складних систем.
Провідна установа - Авіаційний науково-дослідний
комплекс “Антонов”,
Міністерство промислової політики,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2003 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.05 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “ 24 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник ____________________ Жданов О. І.


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності параметричної ідентифікації математичної моделі (ММ) польоту за даними льотних випробувань за рахунок використання методу декомпозиції (розщеплення), а також оптимізації керуючих дій на літак з метою підвищення інформативності результатів випробувань, що відповідає пунктам 3, 4 та 5 спеціальності 05.07.07 – випробування літальних апаратів та їхніх систем та профілю вченої ради Д26.062.05.
Побудова ММ, яка являє собою формалізацію, необхідну для відображення основних ознак, зв’язків, закономірностей, властивих літальному апарату (ЛА), проводиться на основі розв’язку зворотної задачі динаміки і, зокрема, задачі параметричної ідентифікації. Пошуки методів, що дозволяють забезпечити найбільш повне вилучення корисної інформації з експериментальних даних, які містять похибки, є актуальною задачею. В роботі ця задача розв’язується на прикладі побудови ММ поздовжнього руху ЛА, який розглядається як тверде тіло.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи використані при виконанні науково-дослідної роботи №043-ГБ92 “Разработать алгоритмические и программные средства условно-робастной обработки полетной информации и параметрической идентификации”. Відповідно до науково-дослідної тематики, що виконувалась на кафедрі механіки НАУ, автором здійснювалися дослідження, пов’язані з перетворенням ММ польоту літака з метою її спрощення та оцінюванням коефіцієнтів аеродинамічних сил і моментів.
Мета і задачі дослідження. Підвищення ефективності процесів параметричної ідентифікації лінеаризованих математичних моделей польоту літаків, завдяки точній декомпозиції їх на окремі підмоделі менших розмірностей (часткові моделі). Розробка відповідних алгоритмічних засобів.
Досягнення мети передбачає розв’язання наступних задач:
1. Розробка алгоритму розщеплення вихідної математичної моделі на підмоделі, а також перетворення змінних стану літального апарату до нових змінних і відповідне перерахування даних льотних випробувань.
2. Формування ітераційної процедури ідентифікації параметрів підмоделей, що починається з апріорно відомих оцінок параметрів вихідної математичної моделі.
3. Розв’язання задачі однозначного вибору декомпозиційного перетворення змінних вихідної математичної моделі з використанням статистичних критеріїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ РОЗЩЕПЛЕННЯ В ЗАДАЧАХ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЛІНЕАРИЗОВАНИХ МОДЕЛЕЙ ПОЛЬОТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок