Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МЕТОДІВ І створення ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ умов праці за пиловим фактором

Загрузка...

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МЕТОДІВ І створення ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ умов праці за пиловим фактором

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МЕТОДІВ І створення ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ умов праці за пиловим фактором
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,03 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО освІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРничий УНІВЕРСИТЕТ
Колесник Валерій Євгенійович
УДК 622.411.51
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МЕТОДІВ І створення ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ умов праці за пиловим фактором
Спеціальність 05.26.01 - “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аерології та охорони праці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант - доктор технічних наук, професор
ГОЛІНЬКО Василь Іванович
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри аерології та охорони праці.
Офiцiйнi опоненти: - доктор технічних наук, професор
Береснєвич Петро Васильович,
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг), завідувач кафедри опалення і вентиляції;
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник
КАШУБА Олег Іванович, Макіївський науково-дослідний
інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики (м. Макіївка), завідувач інформаційно-аналітичного сектору з безпеки робіт в галузі;
- доктор технічних наук, професор
Шевцов Микола Романович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри шахтного будівництва.
Провідна установа - Український державний науково-дослідний інститут
безпеки праці і екології в гірничорудній і металургійній промисловості Міністерства промислової політики
(м. Кривий Ріг), лабораторія промислової вентиляції та комплексного очищення викидів.
Захист дисертації відбудеться "_24_"_квітня__2003р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.080.07 при Національному гірничому університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий "_21_"__березня__2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор В.Т. Заїка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан і актуальність проблеми. Умови праці на промислових підприємствах значною мірою визначаються пиловим фактором, тобто залежать від вмісту пилу в повітрі робочої зони, його викидів в атмосферу та пиловідкладення поблизу джерел пилу або у вентиляційних каналах, включаючи гірничі виробки. При цьому властивості пилу обумовлюють вибір відповідних заходів для боротьби з ним.
Повністю подавити пил практично неможливо, до того ж, процес знесилювання потребує значних матеріальних витрат, тому діючими нормативними документами з охороні праці встановлюються санітарно-гігієнічні або технічно досяжні рівні вмісту пилу в повітрі, а також рівні допустимих викидів, пиловідкладення, зокрема у гірничих виробках, та пилового навантаження працюючих. Необхідність дотримання цих норм породжує проблему ефективного контролю згаданих факторів.
Правилами безпеки на промислових підприємствах передбачений періодичний і оперативний контроль факторів, пов’язаних з пилом. При цьому періодичний контроль базується на трудомісткому гравіметричному методі, який передбачає відбір проб пилу. Тому він здійснюється переважно службами державного нагляду, які встановлюють факти перевищення допустимих рівнів запиленості, викидів, пиловідкладення та пилового навантаження. Через те, що контроль здійснюється короткочасно й епізодично, на його результати значно впливає суб’єктивний підхід, що допускає можливість навмисної зміни режимів роботи виробничого устаткування під час контролю, наявність залпів безконтрольних викидів пилу й інших причин. Разом з невизначеністю, великою трудомісткістю і, часто, необ’єктивністю періодичного контролю істотним його недоліком є незавершеність метрологічного забезпечення, тому навіть при дотриманні вимог приладової погрішності засобів, що застосовуються, можливі непередбачені помилки, особливо при відбиранні проб.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МЕТОДІВ І створення ЗАСОБІВ КОНТРОЛЮ умов праці за пиловим фактором

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок