Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ БАГАТОРІЧНОЇ ДИНАМІКИ ПОПУЛЯЦІЙ І ПРОГНОЗ МАСОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ НАЙГОЛОВНІШИХ ШКІДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Загрузка...

ЗАКОНОМІРНОСТІ БАГАТОРІЧНОЇ ДИНАМІКИ ПОПУЛЯЦІЙ І ПРОГНОЗ МАСОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ НАЙГОЛОВНІШИХ ШКІДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ БАГАТОРІЧНОЇ ДИНАМІКИ ПОПУЛЯЦІЙ І ПРОГНОЗ МАСОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ НАЙГОЛОВНІШИХ ШКІДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. В. ДОКУЧАЄВА
ПИСАРЕНКО Світлана Валеріївна
УДК: 632.7:632.94:632.14
ЗАКОНОМІРНОСТІ БАГАТОРІЧНОЇ ДИНАМІКИ ПОПУЛЯЦІЙ І ПРОГНОЗ МАСОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ НАЙГОЛОВНІШИХ
ШКІДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ
ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
16.00.10 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Полтавській державній аграрній академії, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Білецький Євген Миколайович, Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, завідувач кафедри зоології та ентомології.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор Доля Микола Миколайович, Національний аграрний університет;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Байдик Галина Василівна, Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, кафедра зоології та ентомології, доцент.
Провідна установа: Інститут захисту рослин УААН, м. Київ.
Захист відбудеться “____”___________2005 року о ____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-он., п/в “Комуніст – 1”, ХНАУ, корпус №4, ауд. 407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-он., п/в “Комуніст – 1”, ХНАУ.
Автореферат розісланий _______________ 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Білик М.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Недостатня вивченість закономірностей багаторічної динаміки популяцій найголовніших видів комах-шкідників озимої пшениці в Лівобережному Лісостепу України і необхідність розробки науково обґрунтованого прогнозу їх масового розмноження з метою підвищення ефективності інтегрованого захисту цієї культури від шкідників визначили актуальність теми досліджень.
Зв‘язок теми з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є складовою частиною головного напряму досліджень кафедри екології та ботаніки Полтавської державної аграрної академії “Розробка і впровадження унікальної технології вирощування екологічно чистого високоякісного зерна для виробництва продуктів дитячого і дієтичного харчування”. Номер державної реєстрації 0198U007120.
Мета і завдання досліджень. Мета дослідження – виявити загальні (системні) закономірності багаторічної динаміки чисельності популяцій найголовніших шкідників озимої пшениці і розробити регіональний прогноз їх масового розмноження.
Завдання досліджень:
- виконати історико-статистичний аналіз масових розмножень озимої совки, хлібного туруна, гесенської і шведської мух, шкідливої черепашки і хлібного жука-кузьки у Лівобережному Лісостепу України для виявлення загальних (системних) закономірностей їх популяційної динаміки у часі;
- на основі виявлених закономірностей і сучасних теоретичних уявлень про багаторічну динаміку чисельності популяцій розробити регіональний прогноз масового розмноження названих шкідників для підвищення ефективності і природоохоронності інтегрованого захисту озимої пшениці.
Об‘єкт досліджень – закономірності багаторічної динаміки популяцій головних шкідників озимої пшениці для розробки регіонального прогнозу їх масового розмноження.
Предмет досліджень – озима совка, хлібний турун, гесенська і шведська мухи, шкідлива черепашка і хлібний жук-кузька.
Методи досліджень: історико-статистичний для виявлення закономірностей багаторічної динаміки популяцій головних шкідників озимої пшениці; польовий і лабораторно-польовий для вивчення екології і сезонної динаміки шкідників; міжсистемний метод для теоретичного обґрунтування і розробки регіонального прогнозу масового розмноження шкідників пшениці; методи варіаційної статистики для підтвердження зв‘язку та синхронізації багаторічної динаміки популяцій із середовищними чинниками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ БАГАТОРІЧНОЇ ДИНАМІКИ ПОПУЛЯЦІЙ І ПРОГНОЗ МАСОВОГО РОЗМНОЖЕННЯ НАЙГОЛОВНІШИХ ШКІДНИКІВ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок