Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПЕРІОДИЦІ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТ.)

ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПЕРІОДИЦІ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТ.)

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПЕРІОДИЦІ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,82 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПУГАЧ АНЖЕЛІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 37.013.32:[070:37](477) „192/193”(043.3)
ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ
ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПЕРІОДИЦІ
(20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Сухомлинська Ольга Василівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення теорії
та історії педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Дем’яненко Наталія Миколаївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри історії освітньо-виховних систем і технологій;
кандидат педагогічних наук, професор
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри загальної та соціальної педагогіки
і соціальної роботи
Захист відбудеться 10 квітня 2008 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.)
Автореферат розісланий 7 березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історичний поступ цивілізації ХХІ століття детермінують тенденції до глобалізації на рівні всіх сфер економічних взаємовідносин, суспільного буття, розробки і впровадження високих технологій, перегляду гуманітарної сфери і зокрема духовно-ціннісних орієнтирів. В умовах динамічних змін планетарного масштабу показником рівня науково-технічного розвитку і соціальної стабільності, економічного добробуту і державної безпеки країн стає людиноцентристський вимір, що гарантує відтворення через систему освіти інтелектуального потенціалу країни, повноцінний індивідуальний розвиток і багатоаспектну функціональність особистості.
Окреслення перспектив і нових завдань освіти України потребують коригування усталених норм, стандартів і категорій освітнього середовища в напрямі їх модернізації. У Національній доктрині розвитку освіти (2002), Державній програмі „Вчитель” (2002), галузевих нормативно-правових актах суттєвими складовими нинішніх зрушень визначаються педагоги, професійно-педагогічна діяльність яких в умовах перегляду змісту освіти, зміни традиційних підходів до організації навчально-виховного процесу на інноваційні, пошуків варіативних форм і методів роботи, появи альтернативних освітніх закладів набуває новаторського характеру.
Суспільна потреба в ініціативних, авторитетних, всебічно освічених фахівцях, здатних до подальшого розвитку і самонавчання, духовного і професійного вдосконалення актуалізує соціальне замовлення на підготовку педагогів нової генерації, здатних не лише до оволодіння сучасними інформаційними і педагогічними технологіями, а й до особистого діалогу з учнями, свідомих у ставленні до обраної професії як творчої місії. Це зумовлює проектування професійно-педагогічної діяльності, обґрунтування ключових компетенцій учительського фаху, спрямовує пошуки дослідників ефективних шляхів удосконалення професійно-педагогічної підготовки, створення умов, що стимулюють фахове зростання вчителів, узгодження між професійним самовизначенням і професійним відбором до системи педагогічної освіти.
За таких умов зростає вагомість історико-педагогічних досліджень, в яких розглядаються теоретичні питання та узагальнюється досвід підготовки вчителів до здійснення професійно-педагогічної діяльності в різні періоди роботи школи й учителя. Звернення до історичних джерел науково-педагогічної думки надасть змогу виявити умови і закономірності активізації творчого потенціалу вчителя, визначити суттєві характеристики педагогічної професії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ПЕРІОДИЦІ (20-ТІ – ПОЧАТОК 30-Х РОКІВ ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок