Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕТЬМАНСЬКО-СТАРШИНСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ І КУЛЬТУРНО-МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XVIII ст.

ГЕТЬМАНСЬКО-СТАРШИНСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ І КУЛЬТУРНО-МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XVIII ст.

Назва:
ГЕТЬМАНСЬКО-СТАРШИНСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ І КУЛЬТУРНО-МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,98 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ
ім. М.Т.РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
БАРАНІВСЬКА Лариса Іванівна
УДК 78.035(477)+94(477)
ГЕТЬМАНСЬКО-СТАРШИНСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ
І КУЛЬТУРНО-МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XVIII ст.
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі музикознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України
Наукові керівники:
КОСТЮК Олександр Григорович,
доктор мистецтвознавства,
академік НАН України
ПАРХОМЕНКО Лю Олександрівна,
доктор мистецтвознавства,
провідний науковий співробітник відділу музикознавства
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського НАН України
Офіційні опоненти:
ШАМАЄВА Кіра Іванівна,
доктор мистецтвознавства, професор,
професор кафедри загального та спеціалізованого
фортепіано Національної музичної академії України
ім. П.І.Чайковського
ІВЧЕНКО Лариса Василівна,
кандидат мистецтвознавства,
науковий співробітник Національної бібліотеки України
імені В.І.Вернадського
Провідна установа:
Державний інститут мистецтв імені І.П.Котляревського
Міністерства культури і мистецтв України,
кафедра української культури, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” грудня 2001 року о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ –1, вул.М.Грушевського, 4 (актовий зал, 4 поверх).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту мистецт-вознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (01001, Київ –1, вул.М.Грушевського, 4 )
Автореферат розісланий “ 20 ” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук О.О.МИКИТЕНКО
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За національної культурної розбудови української незалежної держави особливого значення набуває історична й духовна спадщина доби Гетьманщини другої половини XVII – XVIII ст., з якою пов’язаний генезис української державності та діяльність гетьманів і козацької старшини як національної еліти тогочасного суспільства. Цей період позначений драматичними колізіями визвольної боротьби і духовним піднесенням національної самосвідомості в усіх сферах громадсько-політичного і культурного життя України. Важлива роль у його забезпеченні належала гетьмансько-старшин-ському станові, що являв собою нову суспільну структуру доби Гетьманщини.
Гетьмансько-старшинська верства була вагомою частиною державного інституту влади і утворювала верхівку козацько-гетьманської адміністрації. Упродовж тривалого історичного періоду вона стимулювала духовне життя українського народу, розвиток національної музичної культури, виконуючи функції провідника і охоронця питомих традицій. З гетьмансько-старшинського середовища вийшли визначні державно-політичні та культурно-громадські діячі України др. пол. XVII–XVIII ст. Але, як об’єкт наукових досліджень, вони здебільшого фігурували у військово-політичному аспекті й недостатньо в культурологічному та мистецтвознавчому. Обрана дисертанткою тема надає можливість висвітлити діяльність гетьманів та козацької старшини в контексті національного культуротворення та створити уявлення про малодосліджений пласт культурно-музичного життя в Україні др. пол. XVII–XVIII ст. як складової національної музичної культури.
Актуальність дослідження гетьмансько-старшинського середовища в мистецтвознавчому аспекті полягає у відновленні історичної справедливості і наукової об’єктивності стосовно його ролі в розвитку української музичної культури. Виявленні матеріали засвідчують високий рівень розвитку національної української музичної культури др. пол. XVII–XVIII ст., її самобутність та зв’язок з європейськими культурно-мистецькими процесами, і насамперед значний вплив на музичну культуру Східної Європи, зокрема Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГЕТЬМАНСЬКО-СТАРШИНСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ І КУЛЬТУРНО-МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок