Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Ципко Вікторія Віталіївна
УДК 378.017.924
 
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ
КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОЦЕСІ
НАВЧАННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН
13.00.02.- теорія і методика навчання історії
та суспільствознавчих дисциплін
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гупан Нестор Миколайович,
Київський національний університет внутрішніх
справ, кафедра суспільно-політичних дисциплін
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри методики викладання
соціально-гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Терно Сергій Олександрович,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри історії України
 
Захист відбудеться 7 грудня 2007 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Артема, 52-д.
 
Автореферат розіслано „6”листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Мацейків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З початку 90-х років ХХ століття Україна стала на шлях самостійного розвитку, що обумовило фундаментальні зміни в економіці, суспільному житті та духовній сфері. Трансформувались і цінності суспільні й особистісні. Ці зміни в першу чергу відобразились на завданнях виховання молодого покоління, адже від пріоритетів ціннісної сфери молоді залежить майбутнє України. Від того, яким змістом наповнена особистісна система цінностей молодої людини, залежить, наскільки вона може стати головною силою розбудови демократичного, стабільного, гуманного суспільства. Тому цінності молоді це не тільки і не стільки особиста справа кожного учня або студента, скільки проблема суспільства.
Процес формування цінностей у вищих навчальних закладах освіти спрямований на формування в молоді духовності, орієнтирів на загальнолюдські цінності, виховання любові до своєї держави, землі, народу, готовності брати участь у процесах державотворення, ефективно виконувати професійні функції. Такі завдання можуть бути реалізовані лише за умов запровадження ціннісно-рієнтованого підходу до процесу навчання студентської молоді, коли разом з вирішенням освітніх завдань відбувається засвоєння гуманістичних соціальних норм і оволодіння необхідними способами соціального й аксіологічного орієнтування. Це потребує відповідних змін у загальній парадигмі навчально-виховного процессу, його змісті і методах навчання.
Особливе значення проблема формування гуманістичних цінностей особистості має у підготовці фахівців культурно-мистецьких спеціальностей, оскільки їхня професійна діяльність, пов’язана з духовністю та культурою, спрямована на пробудження цих якостей в інших людях, а отже–має обов’язково ґрунтуватись на гуманістичних засадах.
У цьому контексті великий потенціал для формування у студентської молоді гуманістичних цінностей мають суспільствознавчі дисципліни, що викладаються у всіх ВНЗ, зміст яких сприяє розв’язанню виховних завдань навчання, зокрема у духовній сфері. Знання, отримані в процесі вивчення суспільствознавчих дисциплін, поглиблюють осмислення студентами соціальної дійсності, допомагають молодій людині обрати свій індивідуальний спосіб суспільного буття, розвинути в собі сенсожиттєві цінності.
Проте, спостереження свідчать, що існуюча практика навчання у ВНЗ, зокрема практика викладання дисциплін суспільствознавчого циклу, не завжди є гуманізуючою, насамперед через неготовність частини викладачів та студентів до запровадження гуманістичних ціностей і відносин у зміст і методі професійної підготовки молоді.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ СТУДЕНТІВ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ СУСПІЛЬСТВОЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок