Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання примусового повітрообміну в локальних системах подачі повітря

Моделювання примусового повітрообміну в локальних системах подачі повітря

Назва:
Моделювання примусового повітрообміну в локальних системах подачі повітря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Фаст Володимир Миколайович
УДК 51.001.57+697.91
Моделювання примусового повітрообміну
в локальних системах подачі повітря
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка"
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, доцент
Янгурський Костянтин Іванович,
професор кафедри “Електронні засоби інформаційно-комп’ютерних технологій”
Національного університету "Львівська політехніка".
Офіційні опоненти - | Доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович,
завідувач відділу Фізико–механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України, м. Львів.
Кандидат технічних наук, професор
Крищук Володимир Миколайович,
завідувач кафедри “Конструювання та технологія виробництва радіоапаратури” Запорізького Національного технічного університету.
Провідна установа – | Харківський Національний університет радіоелектроніки.
Кафедра системотехніки.
Захист відбудеться 18 червня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд.218 11 навчального корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету
"Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 14 травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Федасюк Д.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Системи примусової повітроподачі відомі як ефективний та економічний засіб забезпечення терморегуляції та термостабілізації технічних об’єктів. В залежності від призначення їх конструкція має різний ступінь централізації. Значна кількість повітророзподіляючих пристроїв належить до локальних системи подачі повітря (ЛСПП), які призначені для здійснення перерозподілу температурних полів у конструкціях невеликого об’єму. Ці системи відзначаються високою надійністю, мобільністю, ефективністю за низьких масо-габаритних показників.
ЛСПП широко використовуються в радіотехнічних системах, системах зв’язку та інших електронних засобах для охолодження апаратних шаф і стояків. Аеродинамічні комунікації знаходять застосування і в процесах сушіння та термопрогону, забезпечуючи задані температурні режими у об’ємах конструкції технологічного обладнання, для підтримки мікроклімату у транспортних засобах тощо.
Ефективність функціонування ЛСПП безпосередньо залежить від розподілу повітряного потоку між елементами та вузлами конструкції у відповідності з їх тепловиділенням або теплопоглинанням. Це забезпечує такі умови теплообміну між повітрям та елементами, які дозволяють підтримувати температуру останніх на допустимому рівні при мінімальних витратах теплоносія.
Процес теплообміну технічних об’єктів описується сукупністю рівнянь теплового балансу для твердих тіл та теплоносіїв. Складовою рівнянь є витрати теплоносія через задані області конструкції, величину яких визначають на етапі теплофізичного проектування. При цьому, за достатньої розробки методів теплофізичного проектування об’єктів, недостатньо уваги приділено аналізу та синтезу комунікацій примусової подачі повітря, їх компонуванню та розводці в конструкціях відповідних систем. Це обумовлено відсутністю необхідних часткових моделей, які б адекватно описували рух повітря в різних роздавальних ланках повітророзподільних пристроїв, та загальних підходів до їх створення. На практиці реалізація вказаних завдань часто здійснюється на основі фізичного моделювання, що приводить до значних витрат матеріальних та людських ресурсів, значно уповільнює процес конструювання.
Тому доповнення апарату математичного моделювання процесу повітророзподілу в локальних системах подачі повітря та створенню загальної методики і алгоритму їх проектування та аналізу є актуальною та важливою науково-прикладною проблемою математичного моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделювання примусового повітрообміну в локальних системах подачі повітря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок