Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА БІОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА Na/Li-ПРОТИТРАНСПОРТУ В БЕТА-КЛІТИНАХ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ЩУРА

Загрузка...

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА БІОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА Na/Li-ПРОТИТРАНСПОРТУ В БЕТА-КЛІТИНАХ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ЩУРА

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА БІОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА Na/Li-ПРОТИТРАНСПОРТУ В БЕТА-КЛІТИНАХ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ЩУРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ШКАВОЛЯК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 612.015.31..611.37.0018.1-084
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА БІОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Na/Li-ПРОТИТРАНСПОРТУ
В БЕТА-КЛІТИНАХ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ЩУРА
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
академік АН ВШ України.
Гжегоцький Мечислав Романович,
Львівський національний медичний університет ім.Данила Галицького МОЗ України,
зав. кафедри нормальної фізіології
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
СТОЙКА РОСТИСЛАВ СТЕПАНОВИЧ,
Інститут біології клітин НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин
доктор біологічних наук, доцент
КЛІЩ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ,
Тернопільська державна медична академія ім..І.Я.Горбачевського МОЗ України,
доцент кафедри клінічної фармації
Провідна установа: | Львівський національний університет
імені Івана Франка МОН України, кафедра біохімії
Захист відбудеться 7 вересня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН (79034, м.Львів, вул. Стуса, 38).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034, м.Львів, вул. Стуса, 38.
Автореферат розісланий 2 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І.Віщур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість підшлункової залози в здійсненні метаболізму визначається розмаїттям властивостей панкреатичних гормонів, утворення та вивільнення яких тісно спряжені з трансмембранним перенесенням моновалентних іонів. Зокрема, в реалізації цих процесів в острівцях Лангерганса провідна роль належить іонам Na+ та К+ (Anello M. et al., 1996). Стимуляція бета-клітин нутрієнтами призводить до зниження значень рН в результаті утворення кислих метаболітів, і цей процес тісно пов’язаний з транспортом Na+ (Hattory М. et al., 1994; Shepherd R.M., Henquin J.C., 1995). Цілком ймовірно, що острівці Лангерганса володіють декількома іонними транспортерами, які попереджують накопичення протонів. В еритроцитах найбільш реальними претендентами на цю роль є механізми Na/Н- та Na/Na-протитранспорту (Орлов С.Н. и соавт., 1994; van Norren K. et al., 1997). Відомо також, що плазматична мембрана еритроцитів людини та тварин деяких видів володіє нечутливою до овабаїну транспортною системою, здатною каталізувати обмін іонів Na+ на Li+, причому остання розглядається як різновид зазначених вище транслокацій. Na/Li-протитранспорт може здійснюватись однією з ізоформ транспортера, за посередництвом якого відбувається Na/H-обмін (Canessa M. et al., 1992; Zerbini G. et al., 2003), а також бути гомологом Na/Na-протитранспорту (Escobales N., Figueros J., 1991; Hardman T.C., Land A.F., 1996). При певних патологічних станах, зокрема, за розвитку діабету, властивості механізмів Na/Li-протитранспорту в еритроцитах істотно відрізняються від таких, характерних для цих клітин у здорової людини ( Guarena C. et al., 1992), і дана обставина обгрунтовує високу ймовірність наявності в панкреатичних клітинах транспортерів, за посередництвом яких може відбуватись незалежний від натрієвої помпи обмін іонів Na+ та Li+. Однак, незважаючи на важливість виявлення транспортувальних шляхів, якими здійснюється транслокація моновалентних іонів у панкреатичних клітинах за фізіологічних та екстремальних умов, з категорії овабаїн-резистентних систем найбільш повно вивчено властивості лише Na,K,Cl-котранспорту в ацинарних (Zhao Н., Muallem М., 1995) та в бета-клітинах (Sandstrom P.I., Sehlin J., 1993) миші, Na/H-обміну – в ацинарних (Anderie I., Thevenod F., 1996) та в бета-клітинах (Shepherd R., Henquin J.C., 1995) щура. Na,K,Cl-котранспорту – в бета-клітинах щура (Бобровник A.Д., 1997). Тому однією із актуальних проблем є дослідження і інших овабаїн-нечутливих механізмів іонного обміну, зокрема, Na/Li-протитранспорту, що можуть функціонувати у підшлунковій залозі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА БІОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА Na/Li-ПРОТИТРАНСПОРТУ В БЕТА-КЛІТИНАХ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ЩУРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок