Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1912–1939 рр.) У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ ОСВІТИ

Загрузка...

ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1912–1939 рр.) У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1912–1939 рр.) У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені М. В. ЛИСЕНКА
ГРАБ
Уляна Богданівна
УДК 378.4(477.83)+78.03
ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ
ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1912–1939 рр.)
У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ
АКАДЕМІЧНОЇ ОСВІТИ
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі музичної україністики Львівської державної музичної академії імені М. В. Лисенка Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Ясіновський Юрій Павлович,
Львівська державна музична академія
імені М. В. Лисенка,
завідувач кафедри музичної україністики
(м. Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Самойленко Олександра Іванівна,
Одеська музична академія імені А. Нежданової
проректор з наукової роботи (м. Одеса)
кандидат мистецтвознавства, професор
Мазепа Лєшек Зиґмундович,
Інститут музики Жешувського університету
Міністерства освіти Польщі,
завідувач відділом досліджень
музичної культури етнічного пограниччя
(м. Жешув)
Провідна установа: Національна музична академія України імені П. І. Чайковського Міністерства культури і туризму України, кафедра історії зарубіжної музики (м. Київ)
Захист відбудеться “31” березня 2006 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук за адресою: м. Львів 79005, вул. O. Нижанківського 5, 2-й поверх, Малий зал Львівської державної музичної академії імені М. В. Лисенка.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної музичної академії імені М. В. Лисенка.
Автореферат розіслано „ 27 ” лютого 2006 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент О. Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Становлення та розвиток музикології як академічної університетської дисципліни другої половини ХІХ століття у Західній Європі є важливою складовою цілісної системи європейської музичної освіти, її найвищий щабель, завдання якого – планомірне виховання високоерудованих спеціалістів для наукової та педагогічної діяльності у різних галузях музикознавства.
Ідея університетської освіти як „космосу наук” знайшла своє втілення у проекті Гумбольтівського університету, у якому була відпрацьована ефективна система навчання, основана на єдності навчально-дослідного процесу і морально-етичних засад. Саме тому модель німецької університетської освіти була зразком для формування музикології як академічної дисципліни багатьох європейських країн у другій половині ХІХ – початку ХХ століття.
Європейські освітні тенденції мали вплив і на становлення професійного музикознавства в Україні, однак цей процес був неоднорідним з огляду на історично обумовлені соціальні та культурні особливості Східної та Західної України, що перебували у різних імперіях і зазнали впливу їх культурного розвитку. У Галичині, котра як частина мультинаціональної Австро-Угорської імперії мала тісні мистецькі та культурні контакти із Заходом, послідовніше була втілена європейська система вищої професійної музикологічної освіти, якою передбачено впровадження науки про музику у сукупність університетських гуманітарних дисциплін.
У першій третині ХХ століття у Львівському університеті була створена й успішно функціонувала потужна музикологічна школа, котра, спираючись на європейські здобутки, готувала високопрофесійних науковців у цій галузі знань. Результатом її плідної діяльності, що тривала майже 30 років, стало виховання цілого сузір’я музикологів європейського масштабу. Засновником, організатором та незмінним керівником музикологічних студій у Львівському університеті був відомий учений і педагог, професор Адольф Хибінський.
Проте на сьогоднішній день організація навчального процесу та наукова діяльність кафедри музикології Львівського університету у 1912–1939 роках, а також місце львівської музикологічної школи у становленні та розвитку професійного музикознавства, як України, так і Польщі, є мало дослідженими.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1912–1939 рр.) У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок