Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки

Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки

Назва:
Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Темрук Олена Василівна
 
УДК 37.015.3:159.923:371.132
Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки
19.00.07. – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі психології Інституту історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, професор
Долинська Любов Василівна,
Інститут історії та філософії педагогічної освіти
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Фомічова Людмила Іванівна
Інститут колекційної педагогіки та психології
Національного педагогічного університету
імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри сурдопедагогіки
кандидат психологічних наук, доцент
Яремчук Софія Володимирівна,
Мелітопольський державний університет,
кафедра загальної психології
Провідна установа: Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
лабораторія психології особистості імені П.Р.Чамати, м. Київ.
Захист відбудеться 18 жовтня 2006 року, о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 15 вересня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. І. Пов’якель
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Всебічний гармонійний розвиток і виховання підростаючого покоління – не лише завдання, а й обов’язкова умова побудови гуманного демократичного суспільства. Вирішення цього загального завдання тісно пов’язане з реалізацією Державної програми “Освіта (Україна ХХІ століття)” та Закону України “Про освіту”, оскільки одне з провідних місць у формуванні дитячої особистості, майбутнього громадянина, належить школі. Здійснення шкільного навчально-виховного процесу відповідно до цих завдань вимагає висококваліфікованих вчителів-професіоналів, здатних високоякісно виконувати свої функції. Як зазначає Д.Ф.Ніколенко, у навчально-виховному процесі першочергове значення мають не окремі методичні прийоми та виховні заходи, навіть не знання як такі, а особистість учителя, тобто педагогічно спрямована сукупність ідейних, емоційно-вольових та характерологічних якостей. Тому паралельно з професійною підготовкою повинен здійснюватися і процес особистісного зростання майбутнього вчителя, становлення його особистісної зрілості.
Проблема особистісної зрілості була предметом вивчення як зарубіжних, так і вітчизняних науковців (Б.Г.Ананьєв, Л.І.Анциферова, М.Й.Боришевський, Ю.З.Гільбух, Г.А.Дьоміна, Е.Еріксон, Д.О.Леонтьєв, Л.П.Овсянецька, Г.Олпорт, Ф.Перлз, Л.М.Потапчук, А.А.Реан, Т.М.Титаренко, О.С.Штепа, П.М.Якобсон та ін.). Дослідники відмічають, що детермінантами особистісної зрілості є психологічна та соціальна зрілість особистості (А.А.Реан, О.С.Штепа, П.М.Якобсон та ін.), які стали предметом спеціального розгляду багатьох вчених (М.Драганов, С.Н.Іконнікова, В.Т.Лісовський, Х.Томе, К.К.Платонов, Л.П.Овсянецька, В.В.Радул, О.Б.Старовойтенко, Д.І.Фельдштейн, П.М.Якобсон та ін.). Особистісна зрілість характеризується стійкими ціннісними орієнтаціями (А.Г.Здравомислов, В.А.Ядов), відчуттям ідентичності (Е.Еріксон, Є.В.Чорний), визначається успішністю процесу самоактуалізації (Ю.Г.Долінська, І.Я.Шемелюк) тощо.
Проблема розвитку особистісної зрілості у юнацькому віці також була предметом спеціальних теоретичних та емпіричних досліджень радянських та вітчизняних психологів. Так, комплексному її вивченню присвячені роботи Г.А.Дьоміної, В.Н.Максимової, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток особистісної зрілості майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок