Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ЖАРКОГО КЛІМАТУ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ЖАРКОГО КЛІМАТУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ЖАРКОГО КЛІМАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Кінець Хх-го сторіччя ознаменувався значними досягненнями в питання
х уточнення патогенезу гіпертонічної хвороби, її ускладнен


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Беркелієва Мая Марксівна
УДК 616.12-008.331.1 - 092-08 (213.5)
ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ЖАРКОГО КЛІМАТУ
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, академік НАН і АМН України Мала Любов Трохимівна
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ковальова Ольга Миколаївна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб № 1
доктор медичних наук, професор
Ніколенко Євген Якович,
Державне підприємство Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та профзахворювань, директор.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, м. Київ, відділ гіпертонічної хвороби
Захист відбудеться “26” березня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 600. 04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна,4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна,4)
Автореферат розісланий “24”лютого2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Овчаренко Л. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець ХХ-го сторіччя ознаменувався значними досягненнями у вивченні патогенезу гіпертонічної хвороби та її ускладнень, створенні сучасних високоефективних антигіпертензивних засобів. Дослідження останніх років, які засновані на порівняльному аналізі ефективності препаратів різних груп, пропонують у якості головних препаратів інгібітори АПФ, антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ, антагоністи кальцію, -адреноблокатори і діуретики як у вигляді монотерапії, так і в різних сполученнях. У переважній більшості досліджень, що описані у літературі, лікування проводиться за єдиною програмою без попередньої систематизації патогенетичних особливостей розвитку захворювання, при цьому основна увага приділяється диференціації лікування гіпертонічної хвороби (ГХ) м'якого, помірного і важкого перебігу (Дзяк Г. В., 2002; Коваленко В. М., Свіщенко Є. П., 2002; Бєлоусов Ю. Б., 2001). Відправними моментами призначення препаратів є наявність факторів ризику і супутніх захворювань. Накопичений клінічний досвід значно змінив погляд на дози – для досягнення цільового рівня артеріального тиску (АТ) препарати призначаються у більш високих дозах, ніж раніше. У той же час, інтенсивна антигіпертензивна терапія, особливо у пацієнтів з високим ризиком ускладнень, не завжди дає бажаний результат, тому що результати впливу будь-якої комбінації антигіпертензивних засобів без попереднього з'ясування патогенетичних особливостей розвитку ГХ будуть носити елементи випадковості, що супроводжується надлишковим пригніченням вазоактивних систем, які забезпечують оптимальний кровообіг. Це найбільш справедливо по відношенню до хворих, що живуть в окремих клімато-екологічних зонах з переважною етнічною приналежністю і характерним способом життя.
Актуальність теми. Заслуговує на увагу припущення про те, що розробка національної версії загально-прийнятих рекомендацій стосовно конкретних географічних регіонів з особливостями клімато-екологічних умов може привести до значного підвищення ефективності профілактики і лікування серцево-судинних захворювань (Кобалава Ж., 2000). Вивчення цієї проблеми стосовно до умов арідної зони, під якою розуміють регіони з невеликою кількістю опадів (менш 200 мм на рік) і високою температурою навколишнього повітря в літні та, частково, весняно-осінні місяці, де в процесі адаптації організму відбувається значна перебудова систем терморегуляції й ауторегуляції кровообігу, представляє сприятливу можливість для оптимізації лікування ГХ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПАТОГЕНЕЗУ І ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ В УМОВАХ ЖАРКОГО КЛІМАТУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок