Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАДИЦІЙНА НАРОДНА МЕДИЦИНА УКРАЇНЦІВ ПІВДЕННОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН, РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА

ТРАДИЦІЙНА НАРОДНА МЕДИЦИНА УКРАЇНЦІВ ПІВДЕННОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН, РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА

Назва:
ТРАДИЦІЙНА НАРОДНА МЕДИЦИНА УКРАЇНЦІВ ПІВДЕННОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН, РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ ім. М.Т.РИЛЬСЬКОГО
ШВИДКИЙ Сергій Миколайович
УДК 615.89(477.54/.62)
ТРАДИЦІЙНА НАРОДНА МЕДИЦИНА УКРАЇНЦІВ ПІВДЕННОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН, РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА
07.00.05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України
Науковий керівник: - доктор історичних наук
Скрипник Ганна Аркадіївна,
завідувач Українського етнологічного центру,
в.о. директора Інституту мистецтвознавства,
фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського
НАН України
Офіційні опоненти: - доктор мистецтвознавства,
кандидат історичних наук
Стельмащук Галина Григорівна,
професор кафедри історії та теорії
мистецтва Львівської академії мистецтв
кандидат історичних наук
Поріцька Ольга Анатоліївна,
доцент кафедри фольклору та теорії музики
Київського національного університету
культури і мистецтв
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться 9 лютого о 16:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 із захисту дисертацій при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (01001, Київ – 1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (01001, Київ – 1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 8 січня 2001 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук О.О.Микитенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед важливих етнологічних проблем, які привертають увагу дослідників, етномедицина займає одне з чільних місць. Інтерес до цієї ділянки народної культури викликаний перш за все прикладними аспектами народної медицини, широкими можливостями використання багатовікового та надзвичайно багатогранного досвіду українського народу в галузі медичних знань. В останні роки значно зросло зацікавлення природними лікувальними засобами. Причини цього слід шукати в кризовому стані офіційної медицини, її безсиллі за умов нашої екологічної ситуації, наслідків Чорнобильської катастрофи, соціально-економічної кризи. Тому зрозуміла активізація зацікавлення природними лікувальними засобами, доцільність яких очевидна. Наукова медицина завжди збагачувалася і збагачується за рахунок народної. Сьогодні можна назвати цілий ряд наукових методів та засобів лікування, які увійшли в наукову медицину з традиційної народної лікарської практики.
Однак не тільки прикладними аспектами визначається важливість та актуальність вивчення даної проблеми.
Етномедицина — це складний комплекс, в якому знайшли поєднання як позитивні емпіричні знання і засоби лікувальної магії, елементи професійної медицини, так і досвід місцевих спостережень, світоглядні уявлення та вірування різних епох.
Етнографічний підхід до дослідження проблеми передбачає вивчення всього комплексу питань народної медицини, усіх її структурних компонентів та їхнього походження; розвитку народних уявлень про анатомію й фізіологію людини, народного розуміння етіології захворювань, поглядів на народних лікарів, методів діагностики та профілактики, санітарно-гігієнічних норм і самих лікувальних засобів, що відзначаються надзвичайним багатством та різноманітністю і поєднують як раціональні, так й ірраціональні методи лікування.
Дослідження народної медицини в етнографічному вимірі дає матеріал для розв'язання важливих етнологічних проблем. Народні методи лікування, способи приготування ліків, їх асортимент і застосування відзначаються багатством етнічних і етнорегіональних форм. Вивчення їх є основою для проведення порівняльних досліджень, виявлення етнокультурних зв'язків.
Народна медицина становить інтерес, і як складова частина історії традиційних народних знань, і як реальна можливість реконструкції методів і засобів народного лікування з метою використання раціонального народного досвіду у сучасній медичній практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАДИЦІЙНА НАРОДНА МЕДИЦИНА УКРАЇНЦІВ ПІВДЕННОЇ СЛОБОЖАНЩИНИ: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, СУЧАСНИЙ СТАН, РЕГІОНАЛЬНА СПЕЦИФІКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок