Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан трансмембранного транспорту Na+,K+, Са2+ в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції

Загрузка...

Стан трансмембранного транспорту Na+,K+, Са2+ в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції

Назва:
Стан трансмембранного транспорту Na+,K+, Са2+ в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
кадемія медичних наук України
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В. Громашевського
едоренко Тетяна Василівна
УДК 616.36-002.2-092:577.4
Стан трансмембранного транспорту Na+,K+, Са2+ в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції
14.01.13 - інфекційні хвороби
втореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
Сервецький Костянтин Леонідович,
завідувач кафедри інфекційних хвороб з
епідеміологією Одеського державного медичного
університету МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Вовк Алла Дмитрівна,
завідувач відділу вірусних гепатитів і СНІДу
інституту епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л.В.Громашевського АМН України
 
доктор медичних наук, професор,
Шевченко Леонід Юрійович,
завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією
Львівського національного медичного університету
ім. Данила Галицького
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія
МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб з
епідеміологією
Захист відбудеться 23.12.2004р. о _15____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України 03038 м.Киів, вул.Амосова,5.
Автореферат розісланий 22.11.2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.В.Кононенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя характеризується ростом захворюваності людей на хронічні вірусні гепатити, що обумовлює актуальність цієї проблеми. На сьогодення в літературі існує значна кількість робіт, присвячених проблемі хронічних вірусних гепатитів, в яких доводиться про важливість аутоімуних та інших процесів, механізмів цитолізу гепатоцитів, дисбалансу в системі ПОЛ-АОС, різного ступеня гемо- та лімфодинамічних розладів, порушення процесів детоксикації та обміну в сполучній тканині печінки. Значна кількість робіт також присвячена розробці ефективних схем фармакотерапії хронічних гепатитів з використанням препаратів як анти- вірусного характеру, так і гепатопротекторів (Возианова Ж.И. и соавт.,1998; Terrault N.A.,1996). Але використання зазначених препаратів не завжди призводить до покращення перебігу хвороби, а і навпаки навіть сприяє рецидивам. Важливою підставою для розробки питань фармакотерапії хронічних гепатитів вірусної етіології на думку більшості авторів (Бабак О.Я.,1998; Hoofnagle J.H.,1998) було базування на дослідженнях механізмів патогенезу цього захворювання та визначення індивідуальних та статевих властивостей організму (Коломиец М.Ю.и соавт.,1998). Відомо, що однією з провідних теорій лізису гепатоцитів при хронічних вірусних гепатитах є теорія пероксидації, що підтверджується сприятливим перебігом хвороби при призначені хворим препаратів антиоксидантної дії (Болдырев Н.А. и соавт.,1990; Halliwell B. et al.,1990). Однією з важливих сторін цієї теорії є те, що провідну роль в деструкції гепатоцитів відводять зрушенням їх мембрани, але при цьому практично відсутні роботи, які б розкривали механізми порушення процесів трансмембранного транспорту іонів Na+, K+, Ca2+ та взаємозв’язок їх з регуляторними системами (Tolecova A.и соавт.,1999; Breiwieser G.E., 1996 ).
На жаль, в усьому різноманітті літературних відомостей, які стосуються патогенезу вірусного гепатиту відсутня цілісна уява про механізми зрушень трансмембранного транспорту, взаємозв’язок його з енергетичним обміном, що лежить в основі цитопатичних трансформацій в печінковій клітині, недостатньо також досліджені механізми дезінтеграції мембран гепатоцитів та дезорганізації клітинних ензимних систем, що визначають функціональну спроможність паренхіми печінки при її хронічних вірусних ураженнях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Стан трансмембранного транспорту Na+,K+, Са2+ в еритроцитах крові хворих на хронічний гепатит В та шляхи його корекції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок