Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЛУТАТІОНТРАНСФЕРАЗНА АКТИВНІСТЬ І ДНК-АДДУКТИ В ПЛАЦЕНТІ ЛЮДИНИ У РАДІАЦІЙНО ТА ХІМІЧНО ЗАБРУДНЕНОМУ ДОВКІЛЛІ

Загрузка...

ГЛУТАТІОНТРАНСФЕРАЗНА АКТИВНІСТЬ І ДНК-АДДУКТИ В ПЛАЦЕНТІ ЛЮДИНИ У РАДІАЦІЙНО ТА ХІМІЧНО ЗАБРУДНЕНОМУ ДОВКІЛЛІ

Назва:
ГЛУТАТІОНТРАНСФЕРАЗНА АКТИВНІСТЬ І ДНК-АДДУКТИ В ПЛАЦЕНТІ ЛЮДИНИ У РАДІАЦІЙНО ТА ХІМІЧНО ЗАБРУДНЕНОМУ ДОВКІЛЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,20 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
Теплюк Надія Миколаївна
УДК 577.152.28
ГЛУТАТІОНТРАНСФЕРАЗНА АКТИВНІСТЬ І ДНК-АДДУКТИ В ПЛАЦЕНТІ ЛЮДИНИ У РАДІАЦІЙНО ТА ХІМІЧНО ЗАБРУДНЕНОМУ ДОВКІЛЛІ
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі механізмів трансляції генетичної інформації Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Оболенська Марія Юріївна,
Інститут молекулярної біології і генетики
НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
механізмів трансляції генетичної інформації.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Лукаш Любов Леонідівна,
Інститут молекулярної біології і генетики
НАН України,
завідувач відділу генетики людини;
доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії.
Провідна установа: Інститут фармакології та токсикології АМН України,
м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 27 січня 2004 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “ 25 ” грудня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Своєчасний захист дітей від несприятливих чинників довкілля набув значної актуальності в Україні у зв’язку з особливостями екологічної ситуації. Забруднення радіонуклідами значної частини території України після Чорнобильської катастрофи стало додатковим чинником на фоні раніше сформованого забруднення хімічного характеру. Змішаний характер забруднення в Україні є однією з причин погіршення стану здоров’я населення. Це стосується зростання частоти відхилень від фізіологічного перебігу вагітності, пологів та зростання дитячої захворюваності (зокрема, на лейкози). Захист дитини від антропогеного навантаження стає важливим від самого моменту зачаття.
Об’єктом нашого дослідження було обрано плаценту, оскільки вона є кінцевим бар’єром на шляху чужорідних речовин від матері до плода. Єдиною перешкодою проходженню більшості ксенобіотиків через плаценту є їхній метаболізм системою детоксикації, який зумовлює їхню інактивацію, повернення у кровотік матері із подальшим виведенням з її організму. Значення плацентарної детоксикації, однак, мало досліджене. Зокрема, невідомо, яким чином різна ефективність детоксикації в плаценті позначається на генотоксичному ушкодженні тканини ксенобіотиками, на перебігу вагітності та на здоровї дитини.
Плацента як об’єкт дослідження має декілька переваг. Більша частина плаценти є тканиною плода, тому показники, які досліджені в плаценті, є сурогатними показниками для плода. Отримання цієї тканини людини в достатній кількості не ускладнене обмеженнями методичного та етичного характеру. На відміну від інших тканин, у плаценті експресуються лише окремі ферменти детоксикації ксенобіотиків. Перша стадія детоксикації в плаценті представлена переважно цитохромом Р450 1А1 (CYP1A1), друга стадія – глутатіонтрансферазою класу Р (GSTP1) і, меншою мірою, класу М (GSTM1). У зв’язку з цим плацента є зручною моделлю для вивчення співвідношення ефективності детоксикації на різних стадіях.
Генотипування ферментів детоксикації в плаценті можна розглядати як складову генетичної паспортизації дитини. З різними генотипами CYP1A1, GSTP1 та GSTM1 пов’язана схильність до злоякісних новоутворень, зокрема до раку легень. Тому генотип цей важливий у майбутньому житті дитини – при профорієнтації, виборі фармакотерапії, тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ГЛУТАТІОНТРАНСФЕРАЗНА АКТИВНІСТЬ І ДНК-АДДУКТИ В ПЛАЦЕНТІ ЛЮДИНИ У РАДІАЦІЙНО ТА ХІМІЧНО ЗАБРУДНЕНОМУ ДОВКІЛЛІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок