Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У ТВОРЧОСТІ О. ДОВЖЕНКА

ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У ТВОРЧОСТІ О. ДОВЖЕНКА

Назва:
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У ТВОРЧОСТІ О. ДОВЖЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
МЕДВІДЬ НЕЛЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 883.3
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
У ТВОРЧОСТІ О. ДОВЖЕНКА
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Сумського державного педагогічного університету імені
А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ХРОПКО ПЕТРО ПАНАСОВИЧ,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор СЕМЕНЮК ГРИГОРІЙ ФОКОВИЧ,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
історії української літератури ХХ ст.
кандидат філологічних наук, доцент
КОВАЛЬЧУК ГЕННАДІЙ CТЕПАНОВИЧ,
Глухівський державний педагогічний інститут імені С.М.Сергеєва-Ценського,
доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені В.Гнатюка, Міністерство освіти і науки України, кафедра української літератури, м.Тернопіль
Захист відбудеться 31 жовтня 2000 року о _1430__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 28 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Вивчення творчої спадщини Олександра Довженка становить одну з найважливіших проблем сучасної філологічної науки, оскільки потребує докорінного перегляду давно вироблених у радянському літературознавстві стереотипів і стандартів, в межах яких розглядалась творчість письменника.
У літературознавстві творчість О.Довженка досліджувалась досить активно. Серед праць, присвячених письменникові і кіномитцеві, відомі дослідження Ю.Барабаша "Довженко: Некоторые вопросы эстетики и поэтики" (1962 р.), Д.Шлапака "Олександр Довженко: Життя і творчість" (1964 р.), М. Куценка "Сторінки життя і творчості О.П.Довженка" (1975 р.), С. Коби "Олександр Довженко: Життя і творчість" (1979 р.), С.Плачинди "Олександр Довженко" (1980 р.), Ю.Кочерган "Олександр Довженко: Проблеми майстерності" (1983 р.), О.Поляруша "Олександр Довженко і фольклор" (1988 р.), О.Бабишкіна "Олександр Довженко – публіцист" (1989 р.), І.Семенчука "Життєпис Олександра Довженка" (1991 р. ). На сьогоднішній день порівняно добре і ґрунтовно вивчено життєвий шлях О.Довженка, проведено цілісний аналіз його творчості, яка була відкрита для науковців, широкого загалу читачів. Але згадані праці у більшості випадків позбавлені об'єктивної оцінки особистості і творчості О.Довженка. Неопублікована частина спадщини, неможливість вповні ознайомитися з листами, щоденниковими записами письменника стали причиною не лише викривлення істини, а й приписування митцеві того, що було невластиве його творчості. Саме тому і виникає необхідність розгляду творчості О. Довженка з нових методологічних позицій, позбавлених ідеологічних та тенденційних викривлень.
Цінним матеріалом для сучасної філологічної науки є й дослідження естетичних засад художнього освоєння О.Довженком фольклору. До цієї теми вже звертався О.Поляруш у монографії "Олександр Довженко і фольклор" (1988 р.), вивчаючи ту атмосферу, в якій формувався інтерес письменника до народного життя, з'ясовуючи роль фольклору в художній творчості митця. Але поза увагою вченого залишилися національний світогляд, проблеми національного характеру, не відображена національна естетика, психологія, філософія. Такий підхід до вивчення фольклорних джерел творчості О.Довженка не дозволяє комплексно простежити еволюцію національного світогляду письменника від уявлень про людину, світ в цілому до розуміння ним соціальних та історичних катаклізмів своєї доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У ТВОРЧОСТІ О. ДОВЖЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок