Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ХРОМОСОМНОЇ ПАТОЛОГІЇ У I ТА II ТРИМЕСТРАХ ВАГІТНОСТІ

Загрузка...

ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ХРОМОСОМНОЇ ПАТОЛОГІЇ У I ТА II ТРИМЕСТРАХ ВАГІТНОСТІ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ХРОМОСОМНОЇ ПАТОЛОГІЇ У I ТА II ТРИМЕСТРАХ ВАГІТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ ІМ. О.М.МАРЗЕЄВА
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КРАСНОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 575.116.4:616-055.2-07: 616-076:618.34
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ХРОМОСОМНОЇ ПАТОЛОГІЇ У
I ТА II ТРИМЕСТРАХ ВАГІТНОСТІ
03. 00. 15 – генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому Спеціалізованому медико-генетичному центрі.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Арбузова Світлана Борисівна, Донецький Спеціалізований медико-генетичний центр, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гордієнко Ірина Юріївна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувач відділення медицини плода;
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Маркін Леонід Борисович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, завідувач кафедрою акушерства та гінекології № 2.
Провідна установа:
Інститут спадкової патології, відділ пренатальної діагностики та перинатології АМН України, м. Львів.
Захист відбудеться "12" квітня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий "7 " березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Е.М. Омельченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на досягнення останніх років у галузі пренатальної діагностики хромосомної патології, ця проблема залишається невирішеною та злободенною в Україні, де щорічно народжується понад 400 дітей з синдромом Дауна, і сумарна частота поширеної хромосомної патології залишається незмінно високою (Тимченко О.І. зі спів., 2001; Рудень В.В., 2002; Бариляк І.Р., 1991).
Ультразвукове дослідження (УЗД) на сьогоднішній день залишається найпоширенішим методом масового обстеження вагітних в Україні. Однак, не всі хромосомні синдроми супроводжуються вродженими вадами розвитку, візуалізація яких при УЗД може бути підставою для скерування жінки на інвазивне обстеження для аналізу каріотипу плода (Гречанина Е.Я., 1992; Веропотвелян Н.П. и др., 1993; Shipp T.D., Benacerraf B.R., 2002). За останні десятиріччя був встановлений цілий ряд мінорних ультразвукових маркерних ознак другого триместру, характерних для хромосомних патологій, які широко використовуються у практиці (Медведев М.В., Мальмберг О.Л., 1995; Снайдерс Р., Николаидес К., 1997; Hobbins J.S. et al., 2003), але згідно статистичних даних відсоток пренатально діагностованих випадків патології знаходиться на низькому рівні. Це свідчить про відсутність єдиних критеріїв оцінки ультразвукових маркерів другого триместру та алгоритму подальшого обстеження вагітних при їхній наявності.
Принципово новий підхід до пренатальної діагностики хромосомних синдромів став можливим завдяки відкриттю нових високоінформативних ехографічних маркерів хромосомних патологій у I триместрі – комірцевого простору і кістки носу плода, відкритими англійськими дослідниками на чолі з Nicolaides K.H. у 1992 та 2001 рр. За даними дослідників розвинених країн, ранні скринуючі програми мають більшу інформативність порівняно з обстеженням у II триместрі (Nicolaides K.H. et al., 2004; Malone F.D et al., 2003; Cuckle H.S., Arbuzova S., 2004; Spenser K. et al., 2000). Однак, обстеження у I триместрі не отримало належного розвитку, тому що остаточно невизначеними залишаються методичні підходи до вимірювання ехо-маркерів I триместру та їхнє використання при визначенні прогнозу потомства.
Потребує подальших досліджень встановлення діагностичної цінності ехо-маркерів хромосомної патології І і ІІ триместрів вагітності, що неможливо зробити без вивчення частоти їхньої зустрічаємості в нормі і при патології.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕНАТАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ ХРОМОСОМНОЇ ПАТОЛОГІЇ У I ТА II ТРИМЕСТРАХ ВАГІТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок