Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ НИЗЬКОПОРИСТИХ КОЛЕКТОРІВ ВУГЛЕВОДНЕВОГО ГАЗУ

Загрузка...

НАУКОВІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ НИЗЬКОПОРИСТИХ КОЛЕКТОРІВ ВУГЛЕВОДНЕВОГО ГАЗУ

Назва:
НАУКОВІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ НИЗЬКОПОРИСТИХ КОЛЕКТОРІВ ВУГЛЕВОДНЕВОГО ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,05 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ
“НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ І ГЕОХІМІЇ ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
ФЕДИШИН ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 552.578.2.061.4.001:553.981
НАУКОВІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ НИЗЬКОПОРИСТИХ
КОЛЕКТОРІВ ВУГЛЕВОДНЕВОГО ГАЗУ
Спеціальність 04.00.17 – Геологія нафти і газу
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора геологічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту Міністерства екології та природних ресурсів України
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук
Істомін Олександр Миколайович,
Український науково-дослідний інститут природних газів НАК “Нафтогаз України”, філія ДК “Укргазвидобування” (м. Харків), завідувач відділу газових ресурсів, заслужений працівник промисловості України
доктор геологічних наук
Крупський Юрій Зиновійович,
Дочірнє підприємство “Західукргеологія” НАК “Надра України” (м. Львів), головний геолог
доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Осадчий Віталій Григорович,
Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (м. Львів), старший науковий співробітник відділу проблем нафтової геофізики
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (кафедра геології і розвідки нафтових і газових родовищ).
Захист відбудеться „ 26 ”  вересня 2003 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.152.01 в ІГГГК НАН України та НАК “Нафтогаз України” за адресою 79053, м. Львів-53, вул. Наукова, 3а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІГГГК НАН України та НАК “Нафтогаз України” за адресою: 79053, м. Львів-53, вул. Наукова, 3а.
Автореферат розісланий „14” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. геол.-мін. наук О. В. Хмелевська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення рівня самозабезпечення вуглеводневою сировиною є для України важливою проблемою. Поряд з усталеними шляхами її вирішення – освоєння ресурсної бази, прискорення введення у розробку виявлених родовищ, впровадження технологій інтенсифікації видобутку і збільшення повноти вилучення вуглеводнів із надр – істотні можливості пов’язуються з низькопористими (Кп < 10–12 %) колекторами газу. Інтерес до освоєння таких колекторів стимулює досвід США, де за декілька десятиліть річний видобуток газу з них доведено до 30 % від загального.
В Україні низькопористі колектори мають велике поширення, на виявлених родовищах часто контактують з високопористими породами, але запаси газу в них не обліковуються і, відповідно, не планується його видобуток. Проте у покладах, де низькопористі породи складають єдину гідродинамічну систему з високопористими, вони мимоволі залучаються до розробки. Процес цей не контрольований і фіксується як факт лише на кінцевій стадії розробки родовищ, коли виявляється невідповідність між видобутими і підрахованими запасами, в тому числі за матеріальним балансом. Такі приклади у практиці розробки газових родовищ непоодинокі, тому вивчення низькопористих колекторів потребує підвищеної уваги, а визначення їх промислового потенціалу є актуальною задачею підрахунку запасів вуглеводнів.
Теригенні породи виявляють ознаки колекторів газу починаючи від пористості 2–3 %. Це нижня межа, від якої простежується наростання енергетичного потенціалу газонасичених пластів залежно від зміни ємнісно-фільтраційних властивостей. Лабораторні і промислові (геофізичні, гідродинамічні) методи їх вивчення переважно слабо адаптовані до низькопористих колекторів, зокрема у визначенні структури флюїдонасичення, що відбивається на достовірності оцінки фізичних параметрів, а відтак і об’єктивності виділення у розрізі свердловин продуктивних пластів. Недостатньо опрацьовані також питання фільтрації флюїдів через низькопористі тіла, впливу технологічних чинників і поверхневої активності на проникність порід-колекторів, обгрунтування кондиційних значень їх параметрів та прогнозування продуктивності газоносних пластів тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: НАУКОВІ ЗАСАДИ ОЦІНЮВАННЯ НИЗЬКОПОРИСТИХ КОЛЕКТОРІВ ВУГЛЕВОДНЕВОГО ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок